Wygrana Southampton, remis w Brighton

Piłka Premier League

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w sobotnim meczu 5. kolejki Premier League piłkarze Southampton, którzy na wyjeździe skromnie 1:0 pokonali Sheffield United. Podziałem punktów zakończyła się natomiast konfrontacji Brighton z Burnley.

Wygraną Świętym zapewnił Djenepo, który w 66. minucie zdobył bramkę na wagę trzech punktów. Dla zwycięskiej ekipy to trzecie z rzędu spotkanie bez porażki. Wygrana pozwoliła jej awansować na dziesiąte miejsce w tabeli.

Zdobyciem jednego punktu zadowolić musiały się ekipy Brighton i Burnley. Bardziej zadowoleni są jednak goście, którzy remis uratowali dopiero w doliczonym czasie gry, dzięki trafieniu Hendricka. Wcześniej, od 51. minuty Brighton prowadził 1:0 po bramce Maupaya.

Brighton – Burnley 1:1 (0:0)
1:0 Maupay 51′
1:1 Hendrick 90+1′

Sheffield Utd – Southampton 0:1 (0:0)
0:1 Djenepo 66′