LE: Roma zgodnie z planem

Piłka Ligi Europejskiej

Nie było niespodzianki w meczu toczonym na Stadio Olimpico, gdzie AS Roma przywitała się z Ligą Europy zwycięstwem 4:0, pozostawiając w pokonanym polu Istanbul Basaksehir.

W roli zdecydowanego faworyta przystępowali do swojego spotkania rzymianie. Ekipa znad Bosforu znajdująca się tuż nad strefą spadkową w tabeli ligi tureckiej liczyła jednak na sprawienie niespodzianki.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji emocji było jak na lekarstwo. W każdym razie na przerwę w lepszych nastrojach udali się gospodarze. Wynik meczu otworzył Junior Caicara, notując trafienie samobójcze. Tym samym Roma po pierwszej połowie prowadziła 1:0.

W drugiej odsłonie popis swoich umiejętności zaprezentował z kolei Nicolo Zaniolo. Włoch najpierw zaliczył asystę przy bramce zdobytej przez Edina Dzeko, a w 71. minucie sam wpisał się na listę strzelców. Tymczasem wynik ustalił w doliczonym czasie Justin Kluivert, więc rzymianie wygrali swój mecz 4:0.

AS Roma – Istanbul Basaksehir 4:0 (1:0)

1:0 Caicara 42′ (sam.)