Pierwsza wygrana Strasbourga

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w piątkowy wieczór piłkarze Strasbourga, którzy sprawili niespodziankę wygrywając 2:1 u siebie z Nantes.

Po pierwszej połowie nie zanosiło się na takie rozstrzygnięcie, bowiem od 28. minuty prowadziły Kanarki. Po zgraniu piłki przez Imrana Louzę, spadła ona pod nogi Kalify Coulibaly’ego, który mocnym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza Strasbourga.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 66. minucie. Piłka trafiła wówczas do ustawionego z lewej strony pola karnego Dimitriego Lienarda, który mocnym płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce.

W 87. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za nieprzepisowe zagranie Louzy. Jedenastkę spokojnym strzałem wykorzystał Ludovic Ajorque, który tym samym zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Racing Strasbourg – FC Nantes 2:1 (0:1)

0:1 Coulibaly 28′
1:1 Lienard 66′
2:1 Ajorque (k.) 89′