Emocje na Emirates, wygrana Arsenalu

Piłka Premier League

Nie brakowało emocji w niedzielnym meczu 6. kolejki Premier League pomiędzy zespołami Arsenalu i Aston Villi. Pojedynek zakończył się wygraną 3:2 Kanonierów.

W roli faworyta do meczu przystępowali Kanonierzy, którzy liczyli również na przełamanie złej passy z ostatnich tygodni. Od początku kibice oglądali wyrównane spotkanie, które jednak nie ułożyło się po myśli gospodarzy.

W 20. minucie na prowadzenie wyszli goście z Birmingham. Po dośrodkowaniu Anwara El Ghaziego, do piłki w polu karnym dopadł zupełnie niepilnowany John McGinn i strzałem z sześciu metrów nie dał szans Berndowi Leno.

Sytuacja gospodarzy skomplikowała się jeszcze bardziej cztery minuty przed przerwą. Wówczas boisko musiał opuścić Ainsley Maitland-Niles, który został ukarany przez sędziego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Tym samym zespół prowadzony przez Unaia Emery’ego przez większą część meczu musiała grać w osłabieniu.

Kanonierzy nie zamierzali jednak oddawać punktów. W 59. minucie Arsenal doprowadził do wyrównania. Z rzutu karnego podyktowanego za faul na Guendouzim do siatki trafił Nicolasa Pepe. Odpowiedź Aston Villi była jednak natychmiastowa, bowiem kilkadziesiąt sekund później goście ponownie byli na prowadzeniu. Tym razem Leno pokonał Wesley, który wykorzystał dogranie Jacka Grealisha z lewej strony pola karnego.

Ostatnie dziesięć minut spotkania należało jednak do Arsenalu. W 81. minucie ponownie do wyrównania doprowadził Calum Chambers, który pokonał bramkarza Aston Villi strzałem z pięciu metrów. Trzy minuty później Kanonierzy wyszli na prowadzenie, którego jak się okazało, nie oddali już do końca meczu. Zwycięskiego gola zdobył Pierre-Emerick Aubameyang, który trafił do bramki bezpośrednio z rzutu wolnego.

Arsenal FC – Aston Villa FC 3:2 (0:1)

0:1 McGinn 20′
1:1 Pepe (k.) 59′
1:2 Wesley 60′
2:2 Chambers 81′
3:2 Aubameyang 84′