LM: Siedem goli Bayernu w Londynie!

Robert Lewandowski

Aż dziewięć bramek padło we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Tottenhamem Hotspur i Bayernem Monachium. Mecz grupy B zakończył się efektowną wygraną 7:2 Bawarczyków w Londynie.

Wtorkowe spotkanie w Londynie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w 12. minucie objęli prowadzenie. Po błędzie piłkarzy Bayernu, Sissoko zagrał prostopadle do Sona, który strzałem z prawej strony pola karnego zaskoczył Neuera.

Radość fanów Kogutów z prowadzenia nie trwała jednak długo, bowiem już trzy minuty później Bawarczycy doprowadzili do wyrównania. Świetnym uderzeniem z dystansu Llorisa pokonał Kimmich.

W kolejnych minutach groźniejsi byli piłkarze Tottenhamu, ale dobrych sytuacji nie zdołali wykorzystać Kane i Ndombele. Tymczasem tuż przed przerwą gospodarzom dał o sobie znać Lewandowski, do którego piłka trafiła na skraju pola karnego. Reprezentant Polski precyzyjnym strzałem zza linii szesnastego metra trafił do siatki.

Druga połowa doskonale ułożyła się dla Bayernu, który w ciągu dziesięciu minut zdobył dwie bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Serge Gnabry, który popisał się dwoma bardzo dobrymi uderzeniami.

W 60. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Tottenhamu, po tym jak Rose był faulowany przez Comana. Kilka chwil później jedenastkę wykorzystał Kane. Kontaktowego gola pięć minut później próbował zdobyć Eriksen, ale jego strzał z dystansu świetnie wybronił Neuer.

W kolejnych minutach Bayern kontrolował wydarzenia na boisku, a w ostatnich minutach dobił swojego rywala, zdobywając kolejne trzy bramki. W 83. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu, tym razem po podaniu Thiago Alcantary zdobył Serge Gnabry. Cztery minuty później drugie trafienie zanotował Robert Lewandowski, a kilka chwil później po raz czwarty w meczu trafił… Gnabry, ustalając wynik meczu na 7:2 dla Bayernu.

Tottenham Hotspur – Bayern Monachium 2:7 (1:2)