Niespodzianka w Szczecinie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  05.10.2019 16:56

Prezes Rakowa Wojciech Cygan i trener Marek Papszu  |  fot. Raków Częstochowa

Niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończył się pierwszy sobotni bój w ramach 11. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Pogoń Szczecin uległa na swoim stadionie Rakowowi Częstochowa. Duma Pomorza zaliczyła jednocześnie swoją drugą porażkę w kampanii.

Lider polskiej ekstraklasy w roli absolutnego faworyta przystępował do swojej potyczki, chcąc kontynuować passę spotkań bez porażki. Z kolei podopieczni Marka Papszuna liczyli na powrót na zwycięski po porażce z Wisłą Płock przed tygodniem.

Bardzo dobre start spotkania zaliczyli zawodnicy dumy Pomorza, obejmując prowadzenie już w drugiej minucie po golu Srdana Spiridonovicia. Radość szczecinian ze zdobytej bramki nie trwała jednak zbyt długo, bo już w ósmej minucie do remisu doprowadził Brown Forbes.

Na jednym trafieniu beniaminek PKO Ekstraklasy nie chciał jednak poprzestać. Raków szukał kolejnego gola, osiągając swój cel w 14. minucie. Po centrze z rzutu rożnego głową gola na 2:1 dla gości strzelił Kamil Kościelny.

W drugiej części spotkania więcej goli nie padło, więc nieoczekiwanie dla wielu Granatowo-bordowi przegrali w roli gospodarza z teamem z Jasnej Góry 1:2. Dzięki tej wygranej przynajmniej na razie Raków wskoczył na 12. miejsce w ligowej klasyfikacji.

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:2 (1:2)

1:0 Spiridonovic 2'
1:1 Brown Forbes 8'
1:2 Kościelny 14'