Championship: Baggies liderem, grali Polacy

Bartosz Białkowski

West Bromwich Albion po wygranej 4:2 nad Cardiff City zostało nowym liderem The Championship. Baggies niemalże roztrwonili trzybramkową przewagę w tym spotkaniu, ale ostatecznie zwyciężyli i wykorzystali wpadki Swansea i Leeds.

Łabędzie sensacyjnie przegrały u siebie z ostatnim Stoke City 1:2, tracąc drugą bramkę w ostatniej minucie, a Pawie w takim samym stosunku uległy Millwall. Tym samym Bartosz Białkowski (żółta kartka) okazał się lepszy od Mateusza Klicha (75 minut gry).

Bramkarz był także górą w drugim “polskim” pojedynku – Huddersfield, którego bramki strzeże Kamil Grabara ograło bowiem Hull City Kamila Grosickiego (75 minut) 3:0 i wydostało się ze strefy spadkowej.

Ze zwycięstwa cieszył się także Krystian Bielik (89 minut), bowiem jego Derby County pokonało 2:0 Luton Town i awansowało na 13. miejsce w lidze.