El. Euro 2020: Francja z Turcją na remis

dodał: maaarcin  |  źródło: Francja.goal.pl  |  14.10.2019 22:47

Olivier Giroud  |  fot. Grzegorz Wajda

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
Remisem 1:1 zakończyło się poniedziałkowe spotkanie eliminacji Euro 2020 na Stade de France, gdzie reprezentacja Francji mierzyła się z Turcją.

W pierwszej połowie poniedziałkowego meczu zdecydowanie przeważali Trójkolorowi. Dobrych okazji nie potrafili jednak wykorzystać Antoine Griezmann i Moussa Sissoko. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Pierwszej bramki kibice doczekali się w 76. minucie. Po dośrodkowaniu Griezmanna z rzutu rożnego, do futbolówki dopadł Olivier Giroud i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi reprezentacji Turcji.

Turcy doprowadzili jednak do wyrównania pięć minut później. Po centrze Hakana Calhanoglu z rzutu wolnego, francuskiego bramkarza strzałem głową zaskoczył Kaan Ayhan. Wynik 1:1 utrzymał się do końca spotkania.

Francja – Turcja 1:1 (0:0)

1:0 Giroud 76'
1:1 Ayhan 81'

Francja – Lucas Hernandez, Griezmann
Turcja – Tosun, Karaman, Kahveci

Francja:  Mandanda – Pavard, Varane, Lenglet, Lucas Hernandez – Moussa Sissoko, Tolisso – Coman (87' Ikone), Griezmann, Matuidi (77' Lemar) – Ben Yedder (72' Giroud)

Turcja: Günok – Celik (53' Ayhan), Söyüncü, Demiral, Meras – Tufan (81' Tosun), Tekdemir, Yokuslu (46' Calhanoglu) – Kahveci, Yilmaz, Karaman

Komentarze | 4 komentarze

Joker | 15.10.2019 00:07

Z całym szacunkiem, ale Francuzi powinni mieć trochę więcej kreatywności w srodu pola niż mogą zaoferować Sissoko, Tolisso czy Matuidi, bo to powoduje że ten zespół gra stosunkowo wolno, schematycznie i przewidywalnie (Pogba czy Kante w zasadzie nie mają godnych zamienników, choć nie wiem czemu szansy nie dostał Ndombele, można też było dołożyć od początku jednego klasycznego skrzydłowego typu Ikone lub Lemara), plus jeszcze Griezmann w słabej formie, Ben Yedder trochę rozczarował i były męczarnie, a Turcy dziś zagrali na remis, trzeba im oddać że byli super zorganizowali i rozbijali bez problemów większość ataków, a jeszcze jakby Burak miał lepszy dzień to pewnie z 2-3 kontry lepiej by rozwiązali i dziś Francuzi mogli mieć jeszcze większy problem.

Szkoda też, że Deschamps ciągle nie chce się przeprosić z Benzemą, bo wtedy to byłaby niesamowita moc z przodu, poziom kreatywności 10/10 taka trójka w ataku jak Griz, Benzema i Mbappe :) choć dziś Giroud wszedł i znowu zrobił swoje, facet jest permanentnym rezerwowym, a w kadrze jednak nie zawodzi, jest już chyba 3.strzelcem w historii reprezentacji i tylko Henry i Platini są lepsi.

Gazza | 15.10.2019 00:46

Tak szczerze powiedziawszy, to brakuje kilku piłkarzy z podstawowej jedenastki i juz ta kadra nie wygląda az tak mocno.

Tak jak Lemar miał pierwszy sezon w Atletico słaby tak teraz nie rozumiem czemu nie gra pod pierwszych minut kosztem Comana. Umówmy się, ale Lemar półka wyżej, oprócz dobrego dryblingu to potrafi świetnie dograc. Druga sprawa to słaby środek pola. Ben Yeddera nie czepiałbym się, bo dzisiaj nie miał z kim grać. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty to wynik lepszy niz gra, bo mimo przewagi to wygląda to bardzo słabo na ten moment.

Co do Benzemy to pełna zgoda, ale oboje wiemy, że nie zagra w reprezentacji jeśli nie stanie sie jakiś kataklizm. A atak Griezmann, Ben Yedder i Mbappe i tak robi wrażenie. Ben Yedder w formie to klasa światowa, ale na ten moment to Griezmann widocznie odstaje od reszty, jest kompletnie bez formy. Waleczny, ale tutaj potrzeba czegoś więcej niz tylko biegania bez celu.

Joker | 15.10.2019 01:38

Obaj też wiemy, że jak przyjdzie turniej to bedzie grał Giroud, a nie Ben Yedder... A tu jeszcze można sobie przypomniec o kimś takim jak Lacazette, który także jest zaorany przez Deschamps'a...

Real Madridista | 15.10.2019 11:23

A nikt nie wspomnial o ordynarnej rece tureckiego obroncy przed golem Giroud!
Juz wtedy nalezal sie karny Francuzom. Dobrze, ze za chwile Giroud tradil glowa, bo jakby mecz skonczyl sie 0-1 to by byly niezle jaja...