LM: Grad goli w Salzburgu. Zwycięstwo Napoli, grał Zieliński

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaMistrzow.goal.pl  |  23.10.2019 23:01

Dries Mertens  |  fot. Grzegorz Wajda

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
Kolejny krok w stronę awansu do fazy pucharowej Champions League wykonali piłkarze Napoli, którzy ograli na wyjeździe Red Bull Salzburg 3:2. Bramki dla ekipy Carlo Ancelottiego zdobyli Mertens (dwie) i Insigne, podczas gdy oba gole dla Austriaków były autorstwa Haalanda. 90 minut w barwach neapolitańczyków rozegrał Piotr Zieliński, a mecz na ławce spędził Arkadiusz Milik.

Już od pierwszych minut sporo działo się na murawie stadionu w Salzburgu - po kilkudziesięciu sekundach prowadzić mogli już neapolitańczycy, ale uderzenie Mertensa wybronił Stanković. Siedem minut później, futbolówka znalazła się za to w siatce Napoli, ale gol Haalanda nie został uznany, albowiem po wideoweryfikacji, arbiter anulował bramkę z powodu spalonego.

W 17. minucie, na prowadzenie wyszli jednak podopieczni Carlo Ancelottiego - po dograniu Malcuita, Callejon zgrał futbolówkę głową do wbiegającego w pole karne Mertensa, a Belg silnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Stankovicia. W kolejnych minutach dwie szanse miał jeszcze Haaland, ale młody Norweg w obu przypadkach został zatrzymany przez bramkarza.

Ataki gospodarzy skomasowały się w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej odsłony - w 36. minucie, Meret kapitalnie zatrzymał silne uderzenie Daki, ale cztery minuty później było już 1:1. Hwang został przewrócony w polu karnym przez Malcuita, a jedenastkę na gola zamienił Haaland.

W 64. minucie, goście wrócili na prowadzenie - płaską piłkę wzdłuż linii piątego metra posłał Malcuit, a z siedmiu metrów gola na 2:1 zdobył zamykający akcję Mertens. Osiem minut później, kibicom Salzburga ponownie wrócił jednak na twarz uśmiech - po dośrodkowaniu Junuzovicia z lewej flanki, celny strzał głową oddał Haaland.

Podopieczni Carlo Ancelottiego błyskawicznie zebrali się po stracie gola - kilkadziesiąt sekund później, Mertens wypatrzył w polu karnym Insigne, a piłka uderzona przez wprowadzonego kilka minut wcześniej zawodnika, podbita jeszcze o nogę obrońcy Red Bulla, znalazła drogę do siatki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Napoli z siedmioma punktami w dorobku wciąż znajduje się na pozycji lidera grupy E. Salzburg, z trzema oczkami na koncie, jest trzeci, za Liverpoolem.

Red Bull Salzburg - SSC Napoli 2:3 (1:1)

0:1 Mertens 17'
1:1 Haaland (k.) 40'
1:2 Mertens 64'
2:2 Haaland 72'
2:3 Insigne 73'

Haaland - Lozano, Malcuit, Llorente

Salzburg: Stanković (33' Carlos) - Ulmer, Wober, Andre Ramalho, Kristensen - Junuzović, Mwepu (89' Koita) - Minamino, Daka (68' Ashimeru) - Hwang, Haaland

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Luperto, Koulibaly, Malcuit - Zieliński, Ruiz, Allan, Callejon (80' Elmas) - Mertens (76' Llorente), Lozano (65' Insigne)