Wygrana Chelsea, hattrick Pulisicia

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  26.10.2019 20:21

Frank Lampard  |  fot. SPORT PICTURES

Czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli w sobotę piłkarze Chelsea, którzy na wyjeździe pewnie 4:2 pokonali Burnley. Na uwagę zasługują trzy gole zdobyte przez Christiana Pulisicia.

Chelsea wyszła na prowadzenie w 21. minucie. Świetną akcję przeprowadził wówczas Christian Pulisić, który minął w polu karnym rywala, a następnie płaskim uderzeniem z lewej strony pokonał bramkarza. Tuż przed przerwą Pulisić po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem trafiając do siatki uderzeniem z około czternastu metrów.

Po przerwie Chelsea nie zamierzała na tym poprzestawać. W 56. minucie Pulisić skompletował hattricka, trafiając do bramki głową po dośrodkowaniu Mounta z lewej strony boiska.

Dwie minuty później padła czwarta bramka dla podopiecznych Franka Lamparda. Precyzyjnym strzałem z prawej strony pola karnego popisał się Willian.

W końcówce spotkania padły dwie bramki dla Burnley. Najpierw podanie Brady'ego wykorzystał Jay Rodriguez, a kilka chwil później do siatki trafił Dwight McNeil. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną 4:2 gości z Londynu.

Chelsea – Willian, Hudson-Odoi

Burnley:  Pope – Lowton, Tarkowski, Mee, Pieters – McNeil, Cork, Westwood, Jay Rodriguez – Hendrick (84' Brady) – Barnes (63' Vydra)

Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Zouma, Tomori, Alonso (63' James) – Kovacić, Jorginho, Mount – Willian (72' Hudson-Odoi), Abraham (69' Giroud), Pulisic

Komentarze | 23 komentarzy

Wardogs | 26.10.2019 20:24

BRAWO !
Szkoda tylko ze Chelsea odpuscila ostatnie 15 minut. Nad tym Lampard musi popracowac mimo ze te bramki to strzal zycia i rykoszet to jednak drobne lekcewazenie wpadlo.

Pulisic w koncu ****a ! Pokaz tym ****om ze jestes warty wydanej ceny za Ciebie: 3 gole 6 asyst obecnie !

Drukarnia | 26.10.2019 20:28

Wyłonił się kolejny nurek w Cwelsi. Hudson-Odoi i Abraham to gowniarze których Lampard zamiast uczyć grać w piłkę to każe im nurkować. Beka z tego sprzedawczyka z West Hamu i Shity.

wood | 26.10.2019 20:31

Wiecej plusów niz minusów a zatem...
Z plusów na pewno Pulisic, ktory jest bardzo energetyczny z przodu, widac chęć gry... Willian pasuje do młodzików jako ten doświadczony, dobry sezon zalicza.
Jorginho rowniez w srodku swietnie operuje i gra inaczej niz za Sarriego.
Z obrońców Tomori ponownie na plus wielki.
Bramki dla Burnley nie wiem na czyje konto przypisać, nie Kepy bo dobrze dzis bronił.
Za duzo bramek traconych bo az 16 w 10 ligowych meczach, no ale na szczescie sporo strzelają :) Reece James bedzie dobrym następca Azpilicuety na prawej obronie tak mysle. Generalnie gra wyglada dobrze, fajnie sie ogląda Chelsea... Nareszcie!
Brawa dla Burnley za walkę do konca bo stracha napędzili i dla Jaya za świetnego gola z dystansu

Italia00 | 26.10.2019 20:35

Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do zatrudnienia Lamparda, ale póki co wyniki Chelsea wskazują, że nie miałem racji co do jego osoby :). Zobaczymy co dalej, ale dziś wygląda to, jak na taki skład, po prostu dobrze.

che2002 | 26.10.2019 20:37

Super wyniki ostatnio ma Chelsea. Zaczyna to wyglądać. O hazardzie już zapomniałem, mamy świetną i młoda drużynę na lata. Będzie tylko lepiej

shemekblues | 26.10.2019 20:37

Dobry mecz Chelsea. Dziś Pulisic fajnie zagrał, dobrze poruszał się po boisku i widać u niego postępy dość szybkie. Jorginho jak zwykle dyrygent kompletny . Reece James dał dobra zamianę, Obrona dziś na 5 w skali szkolnej, a gole no coż , strzał życia jak to się mówi i rykoszet. Bardziej bym przypisał tego gola Pulisiciowi bo to on stracił piłkę w dość trywialny sposób. Reszta ok , chociaż dałbym odpocząć Abrahamowi i może Mountowi w następnym meczu lub wpuścił ich w drugiej połowie .

Lone_Wolf007 | 26.10.2019 20:42

Brawo Niebiescy, sympatyczne zwycięstwo :) Szkoda tych dwóch straconych bramek, ale co tam, 3 punkty do kompletu. Fajnie wygląda projekt Chelsea i będę mu się na pewno mocno przyglądał ;)

Rob66 | 26.10.2019 20:53

Fajne zawody grad bramek i zwycięstwo CFC..Ale trochę stracha im w końcówce napedzili chłopcy z Burnley.

CFCHTHC | 26.10.2019 21:03

Niesamowity Pulisic załatwił nam dzisiaj komplet punktów.

Wyrazy uznania dla Mounta, który od początku sezonu trzyma równą, wysoką formę. Fajnie, że James dostał więcej minut.
Pod ostatnim meczem CFC w komentarzach jechaliscie po użytkowniku Blue hart, a dzisiaj wchodzi James za Alonso i Azpi schodzi na lewą stronę obrony, tak jak to wymyślił Blue hart. Gratulacje, ja na to nie wpadłem. Z minusów? Na siłę można się czepnąć zasadności wejścia Giroud.

CFCHTHC | 26.10.2019 21:05

Aha no i nurek CHO prawie tak samo słaby jak komentarze drukarni, tatadrukarni, kupjaja scouser itd itd. (choć pewnie to ta sama osoba)

morasbart | 26.10.2019 21:15

Admin pedal. Wiesz dlaczego

Pepe12LFC | 26.10.2019 21:30

Fajny mecz i grad bramek, przyjemnie się to oglądało. Burnley zagrało jak nie Burnley, starali się wysoko odbierać pilke, ale defensywa słabo. Co do przebiegu to po kilkunastu minutach dobrej gry dostali gonga, Barnes nie trafił z metra do pustej i dostali kolejny strzał. Druga polowe dobrze zaczęli i kolejny cios i zaraz drugi a mimo to zagrali do konca i dwie strzelili. A Chelsea bardzo fajnie w ofensywie, ale w defensywie od początku nerwowo. Wazne. 3 punkty na ciężkim terenie. Gratulacje dla niebieskich

Domcio13 | 26.10.2019 22:05

Drukarnia itd... te inne twoje nicki. Weź koleś wypierd.... stąd na basen cały czas o nurkowaniu i nurkowaniu to piłka nożna jest haha a tak na serio współczuje Ci :(

TataDrukarni | 26.10.2019 22:06

Dobra forma Chelsea po niepewnym starcie sezonu. Hudson-Odoi ładnie się rozwija. Całe szczęście, że nie jest takim nurkiem jak afrykańscy aktorzy z liverpoolu.

Zbanowany | 26.10.2019 22:17

Płakałem w lipcu jak odchodził Hazard, dziś płacze z tego jak gra Chelsea. Chcę się ich oglądać, piękna sprawa.

Gazza | 26.10.2019 23:08

Teraz po kolei muszą przyjść ludzie, którzy sie śmiali z Lampsa i przeprosić. Oczywiście tego nie zrobią.

Mucha52 | 27.10.2019 01:22

EdenComeBack. Please comeback :)

bubus88 | 27.10.2019 07:02

Też jestem pod wrażeniem gry Reeca Jamesa. Chłopak sprawiał wrażenie jak by grał już trzy setny mecz w PL, pełne opanowanie i odwaga.
Mam wrażenie że Lampard nie długo będzie miał dylematy w obronie jak jeszcze wróci Antonio Rüdiger i Emerson.
Jeszcze tylko cierpliwie poczekac na powrót Kante do środka i będzie pełna moc :) a w tedy wszystko możliwe :)

V1ctor | 27.10.2019 07:40

Oglądałem w lecie mecz Chelsea z Liverpoolem(nie pamiętam co to były za rozgrywki) i zastanawiałem się dlaczego ludzie tak krytykują Lamparda. Dzisiaj wciąż tego nie wiem, natomiast wiem, że Chelsea pod Jego wodzą idzie w dobrym kierunku.
PS. Myślę, że Lampard niedługo będzie miał dylemat czy pozostać w Chelsea, czy przyjąć propozycję Realu, PSG, Bayernu, Barcelony(oby wybrał Barcelonę:))

slawekmat | 27.10.2019 08:48

Chelsea pod wodzą Lamparda gra bardzo dobrze. Jeśli nic się nie wydarzy to będą spokojnie w top4. Ofensywa czaruje. Pytanie czy tak jak u Ole w momencie kryzysu to się nie wypali ale jakoś mi się wydaje że nie i Chelsea pod wodzą Lamparda będzie za jakiś czas kandydatem do midtrzostwa

radek281291 | 27.10.2019 11:57

Teraz to tylko gdybanie, ale jakby Barnes był bardziej ogarnięty, to różnie mogłoby się to potoczyć - Jedna setka (w sumie to nawet dwusetka; jedno fatalne przyjęcie, a byłoby sam na sam). Burnley grało całkiem nieźle i cisnęli Chelsea, ale nie potrafili wykorzystać sytuacji będąc mniej niż metr przed bramką.

Chelsea wręcz przeciwnie i im szczęście przy bramkach bardziej sprzyjało (wywrotka Lowtona, strzał Pulisicia między nogami Bena Mee, rykoszet przy drugiej), więc Burnley może samo pluć sobie w brodę z powodu kilku głupich błędów i fatalnej skuteczności.

Mimo wszystko gra Chelsea mogła się podobać

dzichart | 27.10.2019 11:59

V1ctor
Mało kto krytykował Lamparda po meczu z Liverpoolem, wręcz odwrotnie bo mecz był zagrany na bardzo wysokim poziomie jak równy z równym, tylko wyników jeszcze brakowało, Lampard był krytykowany na samym początku sezonu kiedy bilans z 4 meczy wynosił 5 punktów.
Sam mecz uważam za bardzo udany, poprostu bajka fajnie się ogląda tak młodą ambitną drużynę, marzenia się spełniają, miałem nadzieję że chociaż do grudnia drużyna się zazębi, a tu już od października widać efekty, ale też szacunek dla burnley za te bramki, przy pierwszej kepa raczej za wiele nie mógł zrobić przepiękny strzał, o drugiej to nawet nie ma co gadać. Jeszcze Lampard popracować musi nad obroną a szczególnie szybkim rozgrywaniem pod pressingiem i będzie już tylko pięknie. Lampard robi świetną robotę i nie zanosi się żeby była jakaś zniżka formy, przykładem może być to że przed początkiem sezonu wszyscy się zastanawialiśmy kim Lampard będzie grać, a teraz się zastanawiamy kto się nie załapie :D Piękny czas dla kibiców Chelsea, i ten widok jak Lampard z zawodnikami dziękuje kibicom, jak za starych czasów

Luciferrrroo | 28.10.2019 11:42

To jakieś trolle pokroju Drukarni, tylko że ze strony Chelsea krytykowały Lamparda na początku sezonu.

Gra nawet w meczu przegranym 0-4 z United wyglądała bardzo dobrze, tylko brakowało koncentracji, skuteczności i szczęścia. Jedynie słabo to wyglądało z Leicester, ale jak pokazała przyszłość, Lisy są w mega formie i to że zagraliśmy z nimi jak równy z równym, nie było wcale takim złym występem, nawet u siebie.