Championship: Dwie asysty Grosickiego

Kamil Grosicki

Kamil Grosicki zanotowało dwie asysty, a Jarrod Bowen zdobył dwa gole i Hull City wygrało w “polskim” meczu z Derby County (90 minut Krystiana Bielika) 2:0. Liderem pozostało West Bromwich Albion, mimo że drugi raz z rzędu straciło punkty na swoim stadionie.

Baggies zremisowali 2:2 z Charlton Athletic i mają dwa punkty przewagi nad Preston North End. Lilywhites ograli Blackburn Rovers 3:2, chociaż po 11 minutach przegrywali 0:2 i wyprzedzili Sheffield Wednesday oraz Leeds United. Sowy i Pawie (90 minut Mateusza Klicha) w bezpośrednim pojedynku zanotowały bezbramkowy remis.

Ze zwycięstw cieszyli się za to dwaj polscy bramkarze. Kamil Grabara i jego Huddersfield Town pokonali 2:1 Barnsley i wydostali się ze strefy spadkowej. Z kolei Bartosz Białkowski zachował czyste konto i Millwall wygrało 2:0 ze Stoke City, awansując na 15. pozycję w tabeli.

Mecz Nottingham Forest z Reading został przełożony z powodu obfitych opadów deszczu.