LM: Wielki powrót BVB, Inter pokonany

Legia Warszawa - Borussia Dortmund

Niesamowity przebieg miało najciekawsze wtorkowe spotkanie Ligi Mistrzów. Borussia Dortmund przed własną publicznością pokonała 3:2 Inter Mediolan, choć do przerwy to goście prowadzili dwoma bramkami. Dzięki tej wygranej podopieczni Luciena Favre zrobili duży krok w kierunku awansu do fazy pucharowej.

Hit na Signal Iduna Park w Dortmundzie świetnie rozpoczął się dla Nerazzurrich, którzy w piątej minucie objęli prowadzenie. Po długim podaniu, z piłką na bramkę Borussii ruszył Lautaro Martinez. Argentyńczyk po ograniu dwóch rywali pewnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.

W 18. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Mario Goetze, który otrzymał piłkę w polu karnym, ale jego strzał świetnie wybronił Samir Handanović. W kolejnych minutach Inter skutecznie bronił dostępu do własnej bramki i szukał okazji do zaskoczenia rywali po raz drugi.

Pięć minut przed przerwą zespół Antonio Conte podwyższył na 2:0. Antonio Candreva wyłożył piłkę na piętnasty metr do wbiegającego w pole karne Matiasa Vecino, który płaskim strzałem trafił do siatki. Tuż przed przerwą okazję do zdobycia kontaktowego gola miał jeszcze Jadon Sancho, ale ponownie świetnie interweniował bramkarz Nerazzurrich.

Druga połowa bardzo dobrze rozpoczęła się dla Borussii, która w 51. minucie strzeliła kontaktową bramkę. Podanie Goetze na gola zamienił Achraf Hakimi. Kilkanaście minut później było już 2:2. Gospodarze wykorzystali fatalny błąd Interu przy rozpoczęciu gry z autu, Paco Alcacer zagrał do Juliana Brandta, a ten strzałem z ostrego kąta doprowadził do wyrównania.

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. W 77. minucie wyszli na prowadzenie! Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Hakimi, który przeprowadził świetną dwójkową akcję z Sancho i pokonał Handanovicia w sytuacji sam na sam.

Borussia Dortmund – Inter Mediolan 3:2 (0:2)

0:1 Martinez 5′
0:2 Vecino 40′
1:2 Hakimi 51′
2:2 Brandt 64′
3:2 Hakimi 77′