LM: Napoli remisuje z Salzburgiem

Piotr Zieliński

Podziałem punktów zakończyło się wtorkowe spotkanie grupy E Ligi Mistrzów, w którym Napoli przed własną publicznością rywalizowało z Red Bull Salzburg.

Kibice od początku oglądali interesujące spotkanie, w którym obie drużyny szukały swoich okazji. Napoli na prowadzenie mógł wyprowadzić Piotr Zieliński, ale w bardzo dobrej sytuacji, z około czternastu metrów uderzył nad poprzeczką.

Tymczasem w 10. minucie prowadzący to spotkanie sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny dla austriackiego zespołu za faul Kalidou Koulibaly’ego. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Erling Haaland.

W kolejnych minutach do ataku ruszyli gospodarze. Bliski doprowadzenia do wyrównania był Jose Callejon, ale piłka po jego strzale głową trafiła w słupek. Dobrych sytuacji nie wykorzystali także Lorenzo Insigne i Hirving Lozano.

Napoli doprowadziło do wyrównania tuż przed przerwą. Po podaniu Insigne, precyzyjnym strzałem przy słupku z szesnastu metrów do siatki trafił Lozano.

W drugiej połowie nie oglądaliśmy już tylu klarownych sytuacji. Najbliżej zdobycia gola w 74. minucie był Insigne, ale piłka po jego zagraniu trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

SSC Napoli – Red Bull Salzburg 1:1 (1:1)

0:1 Haaland (k.) 11′
1:1 Lozano 44′