LM: Icardi przypieczętował awans PSG

Paris Saint-Germain
Na zdjęciu: Paris Saint-Germain

W spotkaniu czwartej kolejki Ligi Mistrzów UEFA, Paris Saint-Germain pokonało na Parc des Princes Club Brugge 1:0 (1:0). Jedyne trafienie w meczu zanotował Mauro Icardi. Tym zwycięstwem, Paryżanie zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.

W poprzedniej kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji, drużyna z Paryża dość niespodziewanie uległa na wyjeździe ekipie Dijon 2:1. Z kolei wicemistrzowie Belgii oraz obecni liderzy tabeli tamtejszej ligi, rozprawili się na własnym podwórku z Kortrijk, pokonując ich 3:0. Oba zespoły grały ze sobą dwa tygodnie temu, wówczas PSG rozgromiło Belgów 5:0.

Trener Tuchel dokonał dwóch zmian w ustawieniu swojego zespołu – Paredes i Diallo znaleźli się na liście rezerwowych, a ich miejsce zajęli Thiago Silva i Verratti. Aż sześć korekt wykonał trener gości – od pierwszego składu odsunięci zostali Sobol, Mitrovic, Vormer, Openda, Diagne oraz Schrijvers, w ich miejsce umieszczeni zostali Ricca, Mechele, Balanta, Diatta, Okereke, Dennis.

Brugge mogło sprawić niemałą niespodziankę już w siódmej minucie spotkania, kiedy to bardzo dobre podanie dostał Okereke, Nigeryjczyk oddał strzał, ale chybił obok lewego słupka. Jedyny raz piłka wpadła do siatki w 22. minucie – Dagba wykonał płaskie podanie z prawego skrzydła, między nogami jednego z defensorów przyjezdnych, a Icardi wbił piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Okazję na podwyższenie wyniku w samej końcówce pierwszej części spotkania miał Di Maria, ale jego strzał z 17. metra minimialnie minął się z prawym słupkiem. Sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy strzał tuż zza pola karnego oddał Dennis, ale bardzo dobrym refleksem popisał się Navas, dobić próbował jeszcze Okereke, ale bramkarz stołecznej drużyny zdążył się podnieść i po raz kolejny uchronił drużynę od straty gola.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, pan Madden przyznał jedenastkę dla Blauw en Zwart, po tym jak Thiago Silva sfaulował Diagne w szestnastce. Brazylijczyk nie zgadzał się z decyzją arbitra, ale sędzia po weryfikacji VAR podtrzymał swoją decyzję – wywalczony rzut karny nie został jednak zamieniony na bramkę przez Senegalczyka, bowiem silne uderzenie po ziemi zostało zatrzymane przez bramkarza Paryżan.

Kiedy następne mecze?

Do końca wynik nie uległ już zmianie i PSG odniosło czwarte zwycięstwo w trwającej fazie grupowej, dzięki czemu Les Parisiens zameldowali się w fazie pucharowej Champions League. W sobotę podopieczni Tuchela zagrają na wyjeździe z Brest, na terenie rywala będą grać również zawodnicy Club Brugge – zmierzą się z Antwerp.

Paris Saint-Germain – Club Brugge 1:0 (1:0)

1:0 Icardi 22′