Sevilla na podium

La Liga
Na zdjęciu: La Liga

Za plecy Barcelony i Ralu Madryt wskoczyli dziś zawodnicy Sevilli, którzy po ciężkim boju na Estadio Jose Zorilla ograli Real Valladolid 1:0 (1:0). Jedynego gola zdobył w 13. minucie gry Ever Banega, który za drugim razem wykorzystał jedenastkę.

Na cztery zmiany po porażce z Deportivo Alaves zdecydował się trener Sergio – miejsca Barby, Toniego Villi, Alcaraza oraz Unala zajęli Nacho, Fede, Hervias i Ramirez. Jednej korekty po wygranych derbach dokonał za to trener Lopetegui – zamiast Torresa w środku pola zjawił się Jordan.

Od pierwszych minut sporą ochotę do gry wykazywali goście – w dziesiątej minucie, gospodarzy uratował jeszcze Masip, który wybronił uderzenie Nolito. Kilka minut później było już 0:1 – po wideoweryfikacji, arbiter podyktował karnego dla Sevilli, ale strzał Banegi z jedenastu metrów obronił Masip. Kolejna analiza VAR wykazała, że Masip za szybko opuścił jednak linię bramkową – przy powtórce Banega już się nie pomylił i mógł cieszyć się z gola.

Siedem minut przed przerwą, o sporym szczęściu mogli mówić goście z Andaluzji – po dynamicznej akcji i centrze Herviasa z prawego skrzydła, jednego z obrońców Sevilli w polu karnym przepchnął Sandro Ramirez, którego uderzenie nożycami wylądowało na poprzeczce. Tuż przed przerwą, powinno być za to 0:2, ale w sytuacji sam na sam z Masipem, fatalnie skiksował Nolito.

Druga połowa nie obfitowała w zbyt wiele sytuacji podbramkowych, aczkolwiek na murawie mogliśmy oglądać ostrą walkę o każdy metr boiska. Przez całe 45 minut, jedyny celny strzał oddali gospodarze. Najbliżej szczęścia w 58. minucie był Oscar Plano, którego strzał zza linii pola karnego przefrunął tuż obok słupka. Sevillistas kończyli mecz w dziesiątkę, albowiem w doliczonym czasie gry, drugi żółty kartonik obejrzał Lucas Ocampos.

Kiedy następne mecze?

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i komplet punktów pojechał do Sewilli – co ciekawe, dla Realu Valladolid była to pierwsza porażka w tym sezonie przed własną publicznością. Dzięki dzisiejszej wygranej, Andaluzyjczycy awansowali na trzecią lokatę w tabeli kosztem Atletico Madryt – za tydzień, Sevilla zmierzy się z Leganes, natomiast Valladolid podejmie Celtę.

Real Valladolid – Sevilla FC 0:1 (0:1)

0:1 Banega (k.) 13′