LM: Emocje i remis w Madrycie

Karim Benzema

Nie brakowało emocji w najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Real Madryt zremisował 2:2 z Paris Saint-Germain. Zdecydowanie bliżej wygranej w tym meczu byli Królewscy. Mimo straty punktów, są już pewni awansu do fazy pucharowej. Z kolei PSG zapewniło sobie pierwsze miejsce w grupie.

Od początku kibice oglądali ciekawe spotkanie, ale lepsze wrażenie sprawiali podopieczni Zinedine’a Zidane’a. W 17. minucie potężnie na bramkę PSG uderzał Kroos, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później Królewscy objęli prowadzenie. Do siatki trafił Karim Benzema, który skutecznie dobił uderzenie Isco. Pomocnik Realu po ładnej zespołowej akcji trafił bowiem w słupek.

W kolejnych minutach Królewscy nadal dominowali, ale w bramce PSG bardzo dobrze spisywał się Navas, który nie dał się zaskoczyć między innymi Benzemie i Kroosowi. Z biegiem czasu do głosu dochodzili również goście, ale nie potrafili znaleźć sposobu na Courtois.

W końcówce pierwszej połowy doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Sędzia początkowo uznał, że Courtois faulował Icardiego w polu karnym i podyktował rzut karny oraz pokazał bramkarzowi Realu czerwoną kartkę. Ostatecznie jednak o obejrzeniu powtórek anulował swoją decyzję, uznając, że wcześniej Gueye faulował Marcelo.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie. Kibice na Santiago Bernabeu na kolejnego gola musieli czekać do 81. minuty. Wówczas po raz drugi na listę strzelców wpisał się Benzema, który wykończył świetną zespołową akcję. W roli asystenta wystąpił Marcelo.

PSG nie zamierzało się jednak poddawać i kilkadziesiąt sekund później zdobyło kontaktowego gola. Po zagraniu Meuniera z prawej strony, nieporozumienie w defensywie Królewskich wykorzystał Kylian Mbappe.

Paryżanie poszli za ciosem i dwie minuty później doprowadzili do wyrównania. Po podaniu Bernata piłka trafiła do Draxlera, który zdecydował się na uderzenie, ale został zablokowany. Piłka trafiła jednak jeszcze do Sarabii, który zmusił Courtois do kapitulacji.

Real Madryt – Paris Saint-Germain 2:2 (1:0)

1:0 Benzema 18′
2:0 Benzema 81′
2:1 Mbappe 82′
2:2 Sarabia 84′