LM: Ajax liderem grupy H

Puchar Ligi Mistrzów

AFC Ajax pokonał zgodnie z planem Lille OSC w spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dzięki takiemu obrotowi wydarzeń ekipa z Holandii jest bardzo blisko promocji do kolejnej rundy rozgrywek.

Ekipa z Eredivisie przystępowała do swojej potyczki świadoma tego, że Valencia CF zremisowała 2:2 swój mecz z Chelsea FC. Jednocześnie Ajax miał szanse na to, aby wskoczyć na pozycję lidera grupy H. W każdym razie francuski team nie zamierzał tanio sprzedać skóry.

Pierwszy gol w meczu padł błyskawicznie, bo już pod 120 sekundach rywalizacji na listę strzelców wpisał się Hakim Ziyech. Zawodnik Ajaxu wykorzystał podanie Dusana Tadicia, pokonując bramkarza rywali uderzeniem sprzed pola karnego.

Co prawda w 30. minucie Lille mogło wyrównać stan rywalizacji, ale swojej szansy nie wykorzystał w sobie tylko znany sposób Jonathan Bamba. Jednocześnie do przerwy miał miejsce rezultat 1:0 dla przedstawiciela holenderskiej ekstraklasy.

Po zmianie stron Ajax zdobył drugą bramkę. Tym razem do protokołu meczowego w rubryce strzelcy goli zapisał się Quincy Promes. Asystę przy tym golu zaliczył Ziyech. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił, więc trzecia wiktoria amsterdamczyków stała się faktem.

Lille OFC – AFC Ajax 0:2 (0:1)