Bologna zdobywa San Paolo! Grali Zieliński i Skorupski

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  01.12.2019 19:58

Łukasz Skorupski  |  fot. Grzegorz Wajda

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
Kolejny cios w serce kibiców Napoli zadali piłkarze Bologni, którzy przerwali niekorzystną serię czterech meczów bez wygranej i pokonali na Stadio San Paolo podopiecznych Carlo Ancelottiego 2:1. Gospodarze objęli prowadzenie po bramce Llorente tuż przed przerwą, ale po zmianie stron, Rossoblu odwrócili wynik dzięki trafieniom Olsena i Sansone. Wynik ten z pewnością nie poprawi atmosfery na linii piłkarze-właściciel. 90 minut rozegrali dziś Piotr Zieliński i Łukasz Skorupski.

Na trzy zmiany po remisie na Anfield zdecydował się opiekun gospodarzy, Carlo Ancelotti - miejsca Ruiego, Allana i Mereta zajęli Ospina, Insigne i Llorente. Także trzech zawodników po remisie z Parmą wymienił trener Sinisa Mihajlović - zamiast Krejciego, Mbaye'a i Svanberga, na murawie pojawili się Danilo, Bani oraz Poli.

Od pierwszych minut zdecydowanie lepszą drużyną na murawie Stadio San Paolo byli gospodarze, którzy od samego początku ostrzeliwali bramkę Skorupskiego. Już w drugiej minucie nieznacznie chybił Lozano, a osiem minut później, minimalnie pomylił się Fabian Ruiz. W 16. minucie, futbolówka znalazła sie już w bramce Bologni, ale gol Hirvinga Lozano został anulowany z powodu spalonego.

Kilka minut później, na uderzenie z dystansu po drugiej stronie boiska zdecydował się Tomiyasu, ale futbolówka po próbie Japończyka przefrunęła nad poprzeczką. W kolejnych minutach formę Skorupskiego sprawdził jeszcze Insigne, a także niecelnie uderzał Fabian Ruiz.

W 32. minucie, bardzo bliscy otwarcia wyniku byli goście - po dośrodkowaniu z prawej flanki, fatalnie we własnym polu karnym skiksował Fabian Ruiz, a uderzający w ekwilibrystyczny sposób Dzemaili posłał piłkę tuż obok słupka. Cztery minuty przed przerwą, neapolitańczycy wyszli w końcu na prowadzenie - strzał Insigne odbił do boku Skorupski, ale przy dobitce Llorente Polak był już bezradny.

Dziesięć minut po przerwie, znów nagimnastykować musiał się Skorupski, który sparował na rzut rożny próbę Lorenzo Insigne. W 58. minucie, do wyrównania nieoczekiwanie doprowadzili goście - piłkę dogrywaną w kierunku Palacio zdołał odbić Koulibaly, ale futbolówka padła łupem ustawionego w narożniku pola bramkowego Olsena, który z pięciu metrów posłał ją do siatki.

Strata bramki podrażniła neapolitańczyków, którzy w kolejnych minutach obstrzeliwali bramkę Skorupskiego. W 67. minucie nieznacznie pomylił się uderzający z 18 metrów Mertens, a kilkadziesiąt sekund później, w bramkę nie trafił Lozano. Doskonałą sytuację w 78. minucie miał jeszcze Mertens, ale Belg uderzył zbyt wysoko.

Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Rossoblu ponownie uciszyli stadion, zdobywając gola na 1:2 - Dzemaili idealnie w tempo dograł w szesnastkę do wbiegającego Sansone, który wygrał pojedynek jeden na jednego z Ospiną.

W końcówce sporo działo się jeszcze pod bramką Skorupskiego - najpierw uderzenie Zielińskiego zza pola karnego przefrunęło nad poprzeczką, a chwilę później Polak wybronił strzał Llorente. W piątej minucie doliczonego czasu gry, Llorente zdołał nawet pokonać Skorupskiego, ale bramka została anulowana z powodu spalonego po wideoweryfikacji.

Kiedy następne mecze?

Koszmarna seria neapolitańczyków trwa w najlepsze - podopieczni Carlo Ancelottiego zanotowali (licząc wszystkie rozgrywki) ósmy z rzedu mecz bez wygranej (szósty w Serie A). Przełamania Napoli poszuka za tydzień w meczu z Udinese, kiedy Bologna podejmie Milan.

SSC Napoli - Bologna FC 1:2 (1:0)

1:0 Llorente 41'