Napoli tylko remisuje z Udinese. Gol Zielińskiego

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: SerieA.pl  |  07.12.2019 19:56

Piotr Zieliński  |  fot. Grzegorz Wajda

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
19 października wciąż pozostaje ostatnim dniem, w którym Napoli zapisało na swoje konto ligowe zwycięstwo - dziś, w ramach 15. kolejki Serie A, podopieczni Carlo Ancelottiego tylko zremisowali na wyjeździe z Udinese. Gospodarze rozpoczęli strzelanie w 32. minucie, ale punkt wicemistrzom Włoch w 69. minucie uratował Piotr Zieliński, który trafił w lidze do siatki po raz pierwszy od maja.

Na cztery zmiany po porażce 0:3 z Lazio zdecydował się trener Gotti - zamiast Becao, Walace'a, Samira i Nestorovskiego, na murawie pojawili się De Maio, ter Avest, Fofana oraz Lasagna. Także czterech piłkarzy po porażce z Bologną wymienił Carlo Ancelotti - miejsca Ospiny, Maksimovicia, Elmasa i Llorente zajęli Rui, Meret, Callejon i Mertens.

Pierwsze pół godziny rywalizacji na Dacia Arena nie przyniosły większych emocji, ale ostatni kwadrans pierwszej odsłony gry rozpoczął się od bramki - prostopadłym podaniem popisał się Fofana, a pojedynek jeden na jednego z Meretem wygrał Lasagna, posyłając piłkę po ziemi obok interweniującego bramkarza.

Dopiero osiem minut po zmianie stron, neapolitańczycy zdołali oddać pierwsze celne uderzenie, ale Musso nie miał większych problemów ze złapaniem piłki po strzale Ruiza. W 69. minucie, Napoli doprowadziło już jednak do wyrównania - piłkę przed polem karnym gospodarzy przejął Mertens, a chwilę później, precyzyjnym, płaskim strzałem, swojego pierwszego gola w Serie A od 19 maja zdobył Piotr Zieliński.

Kiedy następne mecze?

Do końcowego gwizdka pana Marianiego wynik nie uległ już zmianie i kibice Napoli ponownie nie doczekali się zwycięstwa swojego zespołu - neapolitańczycy pozostają tym samym na siódmym miejscu w tabeli Serie A. W następnej kolejce, podopieczni Carlo Ancelottiego zmierzą się z Parmą, natomiast Zebrette podejmą Juventus.

Udinese Calcio - SSC Napoli 1:1 (1:0)

1:0 Lasagna 32'
1:1 Zieliński 69'

De Paul, Fofana, Okaka - Mertens, Callejon, Rui

Udinese: Musso - Nuytinck, De Maio, Troost-Ekong - ter Avest (74' Pussetto), Mandragora, Fofana, De Paul (84' Barak), Larsen - Okaka, Lasagna (90' Becao)

Napoli: Meret - Rui, Koulibaly, Manolas, Di Lorenzo - Insigne (46' Llorente), Zieliński, Ruiz, Callejon - Lozano (62' Younes), Mertens