LM: PSG gromi Galatasaray

Kylian Mbappe

Efektowne zwycięstwo w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów odnieśli piłkarze Paris Saint-Germain. Podopieczni Thomasa Tuchela przed własną publicznością rozgromili 5:0 Galatasaray Stambuł.

Pewnie awansu z pierwszego miejsca mistrzowie Francji nie zamierzali dawać rywalom z Turcji żadnej taryfy ulgowej. Już w pierwszej połowie środowego meczu potwierdzili swoją wyższość nad rywalem. Prowadzenie dla podopiecznych Thomasa Tuchela w 32. minucie uzyskał Mauro Icardi, który trafił do pustej bramki po dograniu Kyliana Mbappe.

Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Pablo Sarabia, który otrzymał piłkę w polu karnym od Neymara, a następnie pewnym strzałem z prawej strony nie dał szans bramkarzowi Galatasaray.

W drugiej połowie paryżanie dołożyli kolejne trzy  bramki. W roli głównej wystąpili Neymar i Kylian Mbappe. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Brazylijczyk, a w roli asystenta wystąpił reprezentant Francji. W 63. minucie role się odwróciły i piłkę w bramce tureckiego zespołu umieścił Mbappe.

W 84. minucie PSG zdobyło piątego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Edinson Cavani, który wykorzystał rzut karny.

Paris Saint-Germain – Galatasaray Stambuł 5:0 (2:0)

1:0 Icardi 32′
2:0 Sarabia 35′
3:0 Neymar 47′
4:0 Mbappe 63′
5:0 Cavani (k.) 84′