LE: Arsenal wygrywa grupę F

Oficjalna piłka Ligi Europy

W meczu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Europy piłkarze Standardu Liege zremisowali 2:2 z Arsenalem FC. Angielska ekipa wygrała tym samym rywalizację w grupie F z dorobkiem 11 punktów. Z kolei Belgowie pożegnali się z europejskimi pucharami.

Kanonierzy przed pierwszym gwizdkiem sędziego mieli szanse na grę w Lidze Europy wiosną, ale mimo wszystko wyszli na bój z ekipą z Belgi w eksperymentalnym zestawieniu, co mogło zaskakiwać. Kibice angielskiej drużyny liczyli w każdym razie na skuteczność Alexandre’a Lacazette’a.

W pierwszej odsłonie rywalizacji toczonej Stade Maurice Dufrasne sytuacji strzeleckich był jak na lekarstwo. W każdym razie, gdy już takie miały miejsce, to z inicjatywą wychodził przedstawiciel Premier League. Bliski zdobycia bramki był przede wszystkim Bukayo Saka, ale na posterunku był Arnaud Bodart. Do przerwy było zatem 0:0.

Tymczasem tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie Standard niespodziewanie objął prowadzenie za sprawą trafienia Samuela Bastiena, który popisał się celnym uderzeniem z dystansu. Na tym jednak nie poprzestali zawodnicy teamu z Beneluksu, którzy w 69. minucie podwyższyli swoje prowadzenie dzięki trafieniu Selima Amallaha.

Drugi gol gospodarzy podrażnił ambicje The Gunners, co skutkowało tym, że londyński team zdecydował się na odrabianie strat. Najpierw gola kontaktowego strzelił Francuz Lacazette, popisując się celnym strzałem głową. Z kolei w 81. minucie po indywidualnej akcji bramkę na 2:2 zdobył Anglik Saka. Jednocześnie mecz zakończył się kompromisem.

Standard Liege – Arsenal FC 2:2 (1:0)

1:0 Bastien 47′
2:0 Amallah 69′
2:1 Lacazette 78′
2:2 Saka 81′

Standard (4-5-1): Bodart – Fai, Vanheusden, Laifis, Goreux, M. Carcela-González, Bastien, Amallah (85′ Lestienne), Cimirot, M’Poku, Emond (46′ Avenatti)

Arsenal (3-4-3): Martinez – Papastathopoulos (69′ Martinelli), David Luiz, Mavropanos, Maitland-Niles (77′ Chambers), Willock, Guendouzi, Saka, Nelson, A. Lacazette, Smith-Rowe (85′ Aubameyang).

Sędzia główny: Andreas Ekberg (Szwecja)