PSG ze spokojną wiktorią, dublet Mbappe

Kylian Mbappe

Zgodnie z oczekiwaniami Paris Saint-Germain w niedzielny wieczór wygrało swoje 14. spotkanie w tym sezonie ligi francuskiej. Stołeczny team pozostawił w pokonanym polu AS Saint-Etienne, wygrywając 4:0.

Zieloni podchodzili do swojej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak po porażkach ze Stade de Reims i VfL Wolfsburg. Z kolei paryżanie mieli nadzieję na czwarte z rzędu zwycięstwo. W środku tygodnia mistrzowie Francji rozbili pewnie Galatasaray SK, a w niedzielny wieczór chcieli wygrać piąte kolejne spotkanie w lidze.

Wynik meczu został otwarty bardzo szybko, bo już w 10. minucie, gdy Leandro Paredes pokonał golkipera rywali po uderzeniu sprzed pola karnego. Już przed meczem PSG przystępowało do swojej potyczki w roli absolutnego faworyta do zwycięstwa. Szanse stołecznej drużyny na kolejny ligowy triumf wzrosły od 25 minuty, gdy za brutalny faul na Argentyńczyku Paredesie odesłany pod prysznic został Jean-Eudes Aholou.

Grę w przewadze jednego zawodnik ekipa Thomsa Tuchela wykorzystała w 43. minucie, podwyższając swoje prowadzenie. Do siatki rywali trafił Kylian Mbappe, wykorzystując podanie Neymara. Francuz mógł się tym samym cieszyć ze swojego ósmego gola w tym sezonie Ligue 1, z kolei swoją drugą asystę w tych rozgrywkach zanotował reprezentant Brazylii. Do przerwy było zatem 2:0 dla gości.

Po zmianie stron drużyna ze stolicy Francji dołożyła kolejne dwa gole. Bramkę na 3:0 dla PSG zdobył Mauro Icardi, wykorzystując podanie Layvina Kurzawa. Z kolei wynik rywalizacji ustalił Mbappe, który wykorzystał znów podanie od Neymara, który w pewnym sezonie zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny w 62. minucie gry.

AS Saint-Etienne – Paris Saint-Germain 0:4 (0:2)

0:1 Paredes 9′
0:2 Mbappe 43′
0:3 Icardi 73′
0:4 Mbappe 89′