Wygrane RB Lipsk, Koeln i Bayeru

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Nie bez problemów kolejne ligowe zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze RB Lipsk, którzy u siebie pokonali 3:1 Augsburg. Trzy punkty na swoje konto zapisały również jedenastki Koeln i Bayeru Leverkusen.

Liderujący w tabeli RB Lipsk przez godzinę przegrywał 0:1 z Augsburgiem, dla którego prowadzenie na początku meczu uzyskał Niederlechner. Podopieczni Juliana Nagelsmanna w drugiej połowie zdołali jednak odwrócić losy rywalizacji dzięki trafieniom Laimera i Schicka. W końcówce meczu wynik na 3:1 ustalił Poulsen.

Podobny przebieg miał mecz w Gelsenkirchen, gdzie miejscowe Schalke 04 długo prowadziło z Freiburgiem po trafieniu Serdara. W drugiej połowie padły jednak dwie bramki dla gości, którzy tym samym wyszli na prowadzenie. Nie zdołali jednak utrzymać go do ostatniego gwizdka, bowiem dziesięć minut przed końcem wyrównał Kutucu.

Szczęśliwe zwycięstwo odniósł Bayer Leverkusen, który na wyjeździe pokonał 1:0 Mainz. Bramkę na wagę zwycięstwa w ostatniej minucie zdobył Lucas Alario.

Trzy punkty na swoje konto zapisało także FC Koeln, które po bramce Cordoby pokonało u siebie Werder Brema.

RB Lipsk – FC Augsburg 3:1 (0:1)
0:1 Niederlechner 8′
1:1 Laimer 68′
2:1 Schick 79′
3:1 Poulsen 89′

Schalke 04 Gelsenkirchen – SC Freiburg 2:2 (1:0)
1:0 Serdar 26′
1:1 Petersen (k.) 54′