Królewscy bez bramek z Baskami

dodał: maaarcin  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  22.12.2019 22:54

Karim Benzema  |  fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
Kolejnym bezbramkowym remisem rywalizację w 2019 roku zakończyli piłkarze Realu Madryt. Tym razem Królewscy podzielili się punktami przed własną publicznością z Athletic Bilbao.

W roli zdecydowanego faworyta to niedzielnego spotkania na Santiago Bernabeu przystępowali Królewscy, którzy chcieli wykorzystać atut własnego boiska. Tym bardziej, że Baskowie z Bilbao w obecnym sezonie bardzo słabo spisywali się na boiskach rywali, odnosząc dotychczas zaledwie jedno zwycięstwo.

W pierwszej połowie podopieczni Zinedine'a Zidane'a stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale w bramce gości świetnie spisywał się Unai Simon. W 11. minucie wygrał pojedynek sam na sam z Viniciusem Juniorem. Trzy minuty później po uderzeniu Toniego Kroosa i jego interwencji piłka trafiła w poprzeczkę.

W kolejnych minutach nie dał się również dwukrotnie zaskoczyć główkującego Karimowi Benzemie. Baskowie odpowiedzieli przede wszystkim groźnym strzałem Inakiego Williamsa, po którym na posterunku był Courtois.

Kwadrans po przerwie bliski wyprowadzenia Realu na prowadzenie był Nacho Fernandez, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę. W kolejnych minutach goście z Bilbao skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Do sytuacji strzeleckiej w końcówce doszedł jeszcze Luka Jović, ale również nie potrafił umieścić piłki w siatce.

Real Madryt – Athletic Bilbao 0:0

Real – Ramos

Real: Courtois – Carvajal, Militao (58' Nacho), Ramos, Mendy – Kroos, Valverde, Modrić – Vinicius Junior (72' Jović), Benzema, Rodrygo (62' Bale)

Athletic: Simon – Yeray, Nunez, I. Martinez, Berchiche – Dani Garcia, Vesga – Lekue, Raul Garcia, Williams (86' Benat) – Kodro (73' Villalibre)