Święci wygrywają na Stamford Bridge

Jan Bednarek

Piłkarze Chelsea nie zrobili świątecznego prezentu swoim kibicom. Powody do radości mają natomiast fani Southampton, które w Boxing Day wygrali na 2:0 Stamford Bridge.

Faworytem meczu na Stamford Bridge byli gospodarze. W pierwszych dwóch kwadransach inicjatywa należała do nich, ale niewiele z tego wynikało. Podopiecznym Franka Lamparda nie udało się wyjść na prowadzenie.

Tymczasem w 31. minucie na prowadzenie wyszli Święci. Po stracie piłki w środkowej strefie boiska, goście wyprowadzili świetny kontratak, który celnym uderzeniem z kilkunastu metrów zakończył Michael Obafemi. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie spotkania.

W drugiej połowie Chelsea szukała okazji do doprowadzenia do wyrównania, ale bezskuteczni. Goście również nie zamierzali bronić tylko dostępu do własnej bramki i groźnie kontrowali.

W 73. minucie Southampton zdobyło drugiego gola. Po podaniu Armstronga, do piłki w polu karnym dopadł Nathan Redmond i uderzeniem z kilku metrów trafił do siatki. Wynik 2:0 nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

W zespole gości pełne 90 minut rozegrał reprezentant Polski Jan Bednarek.

Chelsea FC – Southampton FC 0:2 (0:1)

0:1 Obafemi 31′
0:2 Redmond 73′