Arsenal na remis z Bournemouth

Kibice Arsenalu

Od remisu swoją przygodę z trenerską ławką Arsenalu rozpoczął Mikel Arteta. Kanonierzy w wyjazdowym meczu tylko zremisowali 1:1 z Bournemouth.

Bournemouth objęło prowadzenie w 35. minucie spotkania. Z piłką w pole karne wpadł Jack Stacey, a następnie spod linii końcowej wycofał ją do nadbiegającego Dana Goslinga. Ten z kilku metrów pokonał bezradnego Bernda Leno. Gospodarzom udało się utrzymać prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Kanonierom udało się doprowadzić do wyrównania w 63. minucie. Po zblokowanym strzale jednego z zawodników Arsenalu, piłka trafiła pod nogi ustawionego w polu karnym Pierre’a-Emericka Aubameyanga, który pewnie trafił do siatki.

Jak się później okazało była to ostatnia bramka czwartkowego meczu, który zakończył się podziałem punktów.

AFC Bournemouth – Arsenal FC 1:1 (1:0)

1:0 Gosling 35′
1:1 Aubameyang 63′