REKLAMA
REKLAMA

Puchar Francji: Toulouse w piekle, Saint-Pierre w niebie

dodał: sobmar  |  źródło: Opta Sports  |  07.01.2020 23:54
Puchar Francji: Toulouse w piekle, Saint-Pierre w niebie

Puchar Francji  |  Puchar Francji

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Toulouse FC przegrało pierwszy raz w historii przegrało dziesięć kolejnych spotkań, co zaowocowało zmianą trenera. Na przeciwnym biegunie są piłkarze JS Saint-Pierroise, które ograło Niort i jako drugi zamorski klub awansowało do 1/16 finału Pucharu Francji.

Powody do zadowolenia miał także Edinson Cavani, który zdobył już w swojej karierze 16 goli w tych rozgrywkach.

Ciekawostki statystyczne po ostatnich spotkaniach Pucharu Francji10 - Toulouse pierwszy raz w swojej historii przegrało dziesięć kolejnych spotkań (we wszystkich rozgrywkach)

16/140 - w meczu z Bourg-Péronnas Rayan Cherki (16 lat i 140 dni) został najmłodszym strzelcem w historii Olympique Lyon

2 - JS Saint-Pierroise to dopiero drugi zamorski klub, który dotarł do 1/16 finału Pucharu Francji

4 - w 1/16 finału zagrają tylko cztery zespoły z Ligue 2 (Paris FC, SM Caen, FC Lorient i AS Nancy). W XXI wieku tylko trzykrotnie było równie niewielu przedstawicieli Ligue 2 na tym etapie rozgrywek (2000/01, 2016/17 i 2018/19)

17/174 - w meczu z Linas-Montlhéry Adil Aouchiche (17 lat i 174 dni) został drugim najmłodszym strzelcem Paris Saint-Germain. Młodszy był tylko Bartholomew Ogbeche (17 lat i 55 dni)

16 - Edinson Cavani zdobył 16 bramek w Pucharze Francji. Odkąd klub przejęło konsorcjum QSI żaden inny piłkarz PSG nie strzelił więcej goli w tych rozgrywkach. Co ciekawe, Urugwajczyk pierwszy raz zdobył więcej niż jednego gola w spotkaniu Pucharu Francji

Zakłady na strzelców bramek w Pucharze Francji


Chcesz wykorzystać swoją wiedzę na temat Pucharu Francji i piłkarskiej statystyki? Na naszej stronie znajdziesz zestawienie najlepszych bonusów bukmacherskich oferowanych przez firmy legalnie działające na polskim rynku zakładów sportowych.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy