Bundesliga wróciła! Schalke pokonało M’Gladbach

Kibice Schalke

W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej Bundesligi, Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało przed własną publicznością 2:0 Borussię M’Gladbach.

Od początku kibice oglądali ciekawe spotkanie, w którym obie drużyny szukały swoich okazji. Już na początku meczu groźnie na bramkę gospodarzy uderzał Alassane Plea, ale świetną interwencją popisał się Schubert. W odpowiedzi sytuację sam na sam z bramkarzem Borussii zmarnował Benito Raman.

Na listę strzelców mógł się również wpisać Marcus Thuram, po którego strzale głową jeden z zawodników Schalke wybił piłkę sprzed linii bramkowej. Tuż przed przerwą szansę miał także Patrick Herrmann, ale trafił prosto w golkipera gospodarzy.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Schalke, które w 48. minucie objęło prowadzenie. Precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego popisał się wówczas Suat Serdar.

Dziesięć minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michael Gregoritsch, który wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Ramana. Goście z Moenchengladbach nie potrafili w żaden sposób odpowiedzieć i musieli pogodzić się z piątą porażką w sezonie.

Schalke dzięki tej wygranej awansowało na czwarte miejsce w tabeli.

Schalke 04 Gelsenkirchen – Borussia M’Gladbach 2:0 (0:0)

1:0 Serdar 48′
2:0 Gregoritsch 58′