Bologna, Hellas, Brescia oraz Cagliari z jednym punktem

Paweł Dawidowicz

Remisem zakończyły się spotkania Bologni z Hellasem Veroną oraz Bresci z Cagliari. W pierwszym meczu na placu gry mogliśmy obserwować grę Pawła Dawidowicza, który wszedł na plac gry w 26 minucie. Jego zespół zdołał pod koniec meczu wyrównać wynik spotkania. Nieco ciekawiej prezentował się mecz Bresci z Cagliari, w którym padły cztery bramki.

W pierwszej połowie Bologni z Hellasem Veroną to gospodarze byli górą. Zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pewnie wykorzystał Bani, który w 20 minucie pokonał z najbliższej odległości bramkarza rywali i wyprowadził tym samym gospodarzy na prowadzenie. W 26. minucie na placu gry pojawił się Polak, Paweł Dawidowicz zmienił wówczas Kumbullę.

Na początku drugiej połowy, Polak otrzymał czerwoną kartkę za zagranie ręką, ale sędzia po analizie VAR, odwołał swoją decyzję. Czerwonej kartki nie uniknął jednak strzelec pierwszej bramki – Bani, który w konsekwencji otrzymania dwóch żółtych kartek, musiał opuścić plac gry w 66. minucie. Gra Hellasu Verona w przewadze przyniosła oczekiwany skutek i goście w 81 minucie zdołali wyrównać za sprawą Boriniego. Były zawodnik Milanu wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła i strzałem głową zmusił bramkarza do wyjmowania piłki z siatki.

Grad bramek w meczu Bresci z Cagliari. Goście wyszli na prowadzenie, po uderzeniu głową Joao Pedro w 21. minucie. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać. Po niespełna sześciu minutach doszło do wyrównania. Dośrodkowanie Tonaliego z rzutu wolnego pewnie wykorzystał Torregrossa. Piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 1:1.

W drugiej połowie to gospodarze zdołali szybciej zdobyć gola. W 49. minucie kapitalnym strzałem z dystansu prosto w okienko popisał się Torregrossa. Joao Pedro odpowiedział na drugie trafienie Włocha i w 68. minucie zamienił rzut karny na bramkę, również zdobywając dublet.