REKLAMA
REKLAMA

Arteta: Chcemy wywierać na Chelsea nieustanną presję

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ASInfo  |  21.01.2020 12:56
Arteta: Chcemy wywierać na Chelsea nieustanną presję

Emirates Stadium  |  fot. Wojciech Witkowski

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
We wtorek w 24. kolejce Premier League Arsenal FC zagra na wyjeździe w derbach Londynu z Chelsea FC. Mikel Arteta, menedżer Kanonierów, powiedział, że jego podopieczni muszą przez całe spotkanie przeciwko The Blues zagrać z wielką energią.

Obie ekipy zmierzyły się kilka tygodni temu. Arsenal przegrał 1:2 tracąc dwie bramki w końcówce spotkania. Był to jeden z pierwszych meczów Kanonierów pod wodzą Artety. - Wiele rzeczy się zmieniło od tamtego czasu i są one pozytywne - powiedział Arteta, cytowany przez BBC.

- Ta zmiana, inna energia jaką mamy z naszymi kibicami jest ogromna. Pod względem wyników nie mieliśmy natomiast szczęścia - dodał hiszpański szkoleniowiec.

- Podobała mi się wtedy nasza gra przez 30-35 minut i to, jak bardzo chcieliśmy wywierać na nich presję. Oni potem zmienili swój system gry. Bronili się głębiej, a pod względem fizycznym trudno było nam utrzymać grę z taką energią. Przeciwko Chelsea to jest kluczowe i teraz wyjdziemy z takim samym nastawieniem - podkreślił.

The Blues zajmują czwarte miejsce w tabeli ze zdobytymi 39 punktami. Natomiast Kanonierzy plasują się na 10. pozycji, mając 10 "oczek" mniej. Początek wtorkowego spotkania na Stamford Bridge o godzinie 21.15.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco