Puchar Anglii: Tranmere zmiecione przez Man Utd

Anthony Martial

Piłkarze Manchester United pozazdrościli lokalnym rywalom z City okazałego zwycięstwa nad Fulham i sami nie dali szans trzecioligowym Tranmere Rovers, wygrywając na wyjeździe 6:0. Krótko więc trwał piękny sen Super White Army, po tym jak zespół ten w czwartek wyeliminował w III rundzie Watford.

Już po 16. minutach Czerwone Diabły prowadziły 3:0. Wynik otworzył pięknym strzałem zza pola karnego Harry Maguire. Potem po podaniu Anthony’ego Martiala po długim słupku uderzył Diogo Dalot, a następnie zza linii pola karnego przymierzył Jesse Lingard. W 41. minucie dogrywał Andreas Pereira, a celnie główkował Phil Jones, a tuż przed końcem pierwszej połowy Martial pozazdrościł Maguire’owi i Lingardowi, i także popisał się znakomitym uderzeniem z linii pola karnego, pięknie podkręcając piłkę.

Wynik ustalił w 56. minucie Mason Greenwood, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Scotta Daviesa na Tahith Chongu. United strzelili sześć goli po raz pierwszy od 2011 roku, kiedy to ich menedżerem był jeszcze Sir Alex Ferguson.

Tranmere Rovers – Manchester United 0:6 (0:5)

0:1 Maguire 10′