REKLAMA
REKLAMA

Górnik Zabrze ma nowego prezesa

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ASInfo  |  27.01.2020 22:17
Górnik Zabrze ma nowego prezesa

Górnik Zabrze  |  fot. Łukasz Pawlik

Liga niemiecka wróciła do gry!
Rada Nadzorca Górnika Zabrze powołała Dariusza Czernika na funkcję prezesa zarządu - poinformowali czternastokrotni mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie.

Nowy sternik ekipy z Górnego Śląska ma 52 lata. Pierwszą współpracę z klubem podjął ponad trzy dekady temu. Ukończył I LO w Zabrzu, a następnie dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zawodowo 25 lat związany był z katowickim Sportem, gdzie przez lata pełnił funkcję kierownika działu piłki nożnej. Był też zastępcą redaktora naczelnego oraz członkiem zarządu spółki wydającej gazetę. W roli dziennikarza po dwa razy obsługiwał mistrzostwach świata i mistrzostwa Europy, a także kilka finałów Ligi Mistrzów.

- To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie. Chciałbym podziękować właścicielowi za zaufanie i powierzenie funkcji prezesa wielkiego klubu, jakim był, jest i zawsze będzie Górnik Zabrze. Jednocześnie zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką jest kierowanie klubem, który ma tak wspaniałą historię i dziesiątki tysięcy fanów nie tylko w Zabrzu, na Śląsku i w Polsce, ale często rozsianych po całej Europie, traktujących Górnik jako część swojej tożsamości - podkreślił Czernik.

- Górnik ma mądrego, odpowiedzialnego i oddanego właściciela. Jest stabilny finansowo, ma piękny stadion i fantastycznych kibiców, którzy dziesiątki razy pokazali, że nawet w najtrudniejszych momentach są dwunastym zawodnikiem drużyny. Naszym zadaniem jest, by podnieść klub na jeszcze wyższy poziom sportowy i organizacyjny. Sprawić, że ludzie Górnika będą dumni i spełnieni, a pozostali będą mówić o nas z szacunkiem - podsumował nowy sternik ekipy z Górnego Śląska.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco