Sampdoria wygrała w Turynie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SerieA.pl  |  08.02.2020 20:18

Serie A

W jednym z sobotnich spotkań 23. kolejki Serie A, Sampdoria Genua pokonała na wyjeździe 3:1 Torino. Dla gospodarzy to już czwarta kolejna ligowa porażka.

Pierwsza odsłona spotkania była mało emocjonująca. Gra toczyła się głównie w środku pola, a obie ekipy nie były skłonne do stwarzania sytuacji bramkowych.

Dopiero w drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 56. minucie, dzięki Verdiemu. Włoch wykorzystał świetne podanie ze środka pola, po czym zaskoczył bramkarza Sampdorii.

Goście w 70. minucie wyrównali rezultat spotkania. Do siatki z rzutu wolnego trafił Ramirez, który oddał znakomity strzał w okienko bramki. W 75. minucie na listę strzelców znów wpisał się Ramirez. Tym razem składna i szybka akcja w polu karnym zaskoczyła defensywę Torino.

Kilka minut później nerwów na wodzy nie utrzymał Izzo i został odesłany do szatni oraz przyczynił się do podyktowania rzutu karnego. Jedenastkę na gola zamienił Quagliarella przypieczętowując zwycięstwo teamu z Genui.

Karol Linetty i Bartosz Bereszyński prezentowali przyzwoitą grę od pierwszej minuty. Obaj odznaczali się w grze defensywnej i podawali ze skutecznością 80%.

Torino FC - Sampdoria Genua 1:3 (0:0)