PSG z trzema punktami

Kylian Mbappe

W ostatnim spotkaniu 24. kolejki francuskiej ekstraklasy Paris Saint-Germain pokonało na swoim stadionie 4:2 Olympique Lyon. Stołeczna ekipa zaliczyła swoje ósme z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywki.

Jeszcze kilka lat temu potyczka paryżan z zespołem Les Gones mogła decydować o losach mistrzowskiego tytułu. Przed niedzielnym starciem obie ekipy w ligowej klasyfikacji dzieliła natomiast różnica 26 punktów.

Po pierwszej połowie na przerwę do szatni podopieczni Thomasa Tuchela udali się z dwubramkową zaliczką. Pierwszego gola dla paryżan w 22. minucie strzelił Angel Di Maria. Argentyńczyk wykończył indywidualna akcję po strzale z lewej nogi.

Tymczasem w 38. minucie swoje 15. trafienie w trakcie trwającej kampanii zaliczył Kylian Mbappe, wykorzystując w sytuacji oko w oko z bramkarzem rywali podanie Thomasa Meuniera. Jednocześnie w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji ekipa Rudiego Garcii była wręcz znokautowana przez gospodarzy.

Tuż po zmianie stron OL straciło trzeciego gola, gdy samobójcze trafienie zaliczył Fernando Marcal. Taki stan rzeczy sprawił, że goście się nieco przebudzili, co potwierdziły dwa gole dla liończyków. Najpierw w 52. minucie bramkę zdobył Martin Terrier, z kolei w 59. minucie trafienie zaliczył Moussa Dembele.

W ostatnich fragmentach rywalizacji przypomniał natomiast o sobie Edinson Cavani, notując swojego trzeciego gola w trwającym sezonie Ligue 1. PSG wygrało tym samym 4:2, mając już dwanaście punktów przewagi nad Olympique Marsylia.

Paris Saint-Germain – Olympique Lyon 4:2 (2:0)

1:0 Di Maria 22′
2:0 Mbappe 38′
3:0 Marcal 47′ (sam.)
3:1 Terrier 52′
3:2 Dembele 59′
4:2 Cavani 80′