Puchar Francji: Sześć goli i awans PSG

Kylian Mbappe

Paris Saint-Germain nie dało żadnych szans FCO Dijon w środowym ćwierćfinałowy meczu Pucharu Francji. Podopieczni Thomasa Tuchela wygrali efektownie 6:1 i zameldowali się w półfinale.

PSG wyszło na prowadzenie już w pierwszej minucie po samobójczym trafieniu Wesleya Lautoy, ale w 13. minucie do wyrównania doprowadził Mounir Chouiar. Paryżanie sposób na pokonanie bramkarza rywali znaleźli dopiero w 44. minucie po uderzeniu Kyliana Mbappe.

W drugiej połowie potwierdzili tylko wyższość nad swoim rywalom, zdobywając kolejne cztery gole. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Thiago Silva, Pablo Sarabia, Senou Coulibaly (gol samobójczy) i ponownie Sarabia.

PSG jest drugim półfinalistą. Wcześniej awans do najlepszej czwórki wywalczyło Stade Rennes, które we wtorek pewnie 3:0 pokonało czwartoligowe ASM Belfort.

FCO Dijon – Paris Saint-Germain 1:6 (1:2)

0:1 Lautoa (sam.) 1′
1:1 Chouiar 13′
1:2 Mbappe 44′