Zasłużone zwycięstwo Lecce

dodał: GBielecki  |  źródło: SerieA.pl  |  15.02.2020 17:11

Serie A

W 24. kolejce Serie A, Lecce przed własną publicznością pokonało Spal 2:1. Mecz był niezwykle wyrównany. W zespole gości całe spotkanie rozegrał Arkadiusz Reca.

Lecce objęło prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. Karnego na gola zamienił Mancosu. Włoch mocnym strzałem w górny róg bramki pokonał bramkarza Spal.

Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego w drugiej odsłonie meczu, bramkę dającą wyrównanie zdobył Petagna. Młody napastnik gości wykorzystał przytomne zagranie Valdfioriego z rzutu rożnego i strzałem z główki nie dał żadnych szans Vigorito.

W 66. minucie gospodarze znów objęli prowadzenie. Do siatki trafił Majer, który wykorzystał przytomne zagranie Mancosu i mocnym strzałem po ziemi wprawił w euforie kibiców na Stadio Via del Mare.

Goście nie byli w stanie doprowadzić do remisu. Arkadiusz Reca zagrał przyzwoite spotkanie, podawał z 83% skutecznością i uczestniczył w kilku akcjach ofensywnych Spal.

Lecce - Spal 2:1 (1:0)

1:0 Mancosu 41'
1:1 Petagna 47'