Rheinland derby dla Borussia M’Gladbach

Yann Sommer

W ostatnim sobotnim starciu w ramach 22. kolejki niemieckiej ekstraklasy Borussia Mönchengladbach pokonała na wyjeździe 4:1 Fortunę Düsseldorf. Zawodnicy Źrebaków wrócili zatem na zwycięski szlak na obiekcie swoich rywali, wygrywając po raz pierwszy od listopada minionego roku.

Gospodarze do swojej potyczki przystępowali po remisie z VfL Wolfsburg. Z kolei ekipa Marco Rose miała zamiar odpowiedzieć na zwycięstwo Bayeru Leverkusen. Bój na Merkur Spiel-Arena zapowiadał się zatem bardzo interesująco.

Wynik meczu został otwarty w 22. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Jonas Hofmann. Pomocnik Źrebaków wykorzystał podanie Marcusa Thurama, kierując piłkę do siatki z bliskiej odległości. Radość w szeregach Źrebaków nie trwała jednak długo, bo już w 29. minucie do wyrównania doprowadził Erik Thommy.

Po zmianie stron przypomniał natomiast o sobie Lars Stindl. 31-latek w drugiej połowie strzelił dwa gole, notując kolejno swoje drugie i trzecie trafienie w sezonie. Stindl pierwszego gola strzelił, mając praktycznie pustą bramkę przed sobą. Drugie trafienie padło po podaniu Denisa Zakarii.

Wynik spotkania ustalił w Florian Neuhaus. Kluczowe podanie przy golu Niemca zaliczył Breel Embolo, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Dla ekipy z Mönchengladbach była to trzynasta wiktoria w sezonie. Warto zaznaczyć, że ekipa z siedzibą na Borussia Park ma jeden mecz zaległy do rozegrania.

Fortuna Düsseldorf – Borussia M’Gladbach 1:4 (1:1)

0:1 Hoffman 22′
1:1 Thommy 29′
1:2 Stindl 51′
1:3 Stindl 77′
1:4 Neuhaus 82′