Villarreal lepszy od Levante

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  15.02.2020 20:30

Paco Alcacer  |  fot. Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

W trzecim sobotnim meczu 24. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Villarreal CF pokonał na swoim obiekcie UD Levante. Ekipa Javiego Calleji dzięki swojej wiktorii wskoczyła na szóste miejsce w tabeli.

Obie drużyny w różnych nastrojach przystępowały do swojej potyczki. Żółta Łódź Podwodna zremisowała przed tygodniem z Realem Valladolid. Z kolei team Paco Lopeza pokonał CD Leganes.

Pierwsze fragmenty rywalizacji upłynęły pod znakiem ataków gości, które nie przyniosły jednak zmiany wyniku. Levante w każdym razie zaskoczyło otwartą grą, co zemściło się na tej ekipie w dziewiątej minucie, gdy Villarreal na prowadzenie wyprowadził Gerard Moreno.

Tymczasem w 11. minucie prowadzenie gospodarzy mógł podwyższyć Moises Gómez, ale kapitalną interwencją popisał się golkiper rywali, więc do przerwy miał miejsce rezultat 1:0 dla teamu z siedzibą na Estadio de la Ceramica.

Levante w drugiej odsłonie rywalizacji zdołało doprowadzić do wyrównania w 58. minucie. Stało się tak po golu Borjy Mayorala, który wykorzystał podanie Carlosa Clerca. Ostatnie słowo należało jednak do Villarreal, które w 61. minucie za sprawą Hiszpana Gomeza ustaliło wynik spotkania.

Po rozegraniu 24 meczów ekipa Calejji ma na swoim koncie 38 punktów, z kolei drużyna Paco Lopeza niezmiennie ma 28 "oczek". W kolejnej serii gier Villarreal zmierzy się w delegacji z Atletico Madryt, a Levante u siebie zmierzy się z Realem Madryt.

Villarreal CF - UD Levante 2:1 (1:0)