Arsenal wygrywa z Evertonem

dodał: Kejar  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  23.02.2020 19:32

Piłka Premier League  |  fot. Nike

Liga niemiecka wróciła do gry!
Zawodnicy Arsenalu - w meczu Premier League - wygrali z Evertonem 3:2. Bramki dla triumfatorów zdobywali Nketiah i Aubameyang (dwie).

Co działo się w tej konfrontacji? Zawodnicy z Liverpoolu wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu już w pierwszej minucie. Bramkę zdobył wówczas Calvert-Lewin.

Kanonierzy doprowadzili do wyrównania w 27. minucie. Na listę strzelców wpisał się wtedy Nketiah i mecz niejako rozpoczął się od nowa.

To nie był jednak koniec emocji w tej części gry. W 33. minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Aubameyanga, który wykorzystał sytuację sam na sam. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Richarlison.

Kilka minut po zmianie stron swojego drugiego gola na swoim koncie zanotował Aubameyang. Okazało się, że była to bramka na wagę kompletu punktów dla klubu z Londynu.

FCHollywood | 23.02.2020 19:40

Auba dogonił Vardego, a Arsenal wraca do gry o top 4. Ciasnota coraz wieksza tam.

MaestroScholes | 23.02.2020 19:48

Arsenal z 7 pkt straty i gorszym bilansem bramkowym faktycznie wracają do walki o top4 xD tym bardziej, ze przed nimi mecze z City, Wolves, Liverpoolem i Lester.

havocAfc | 23.02.2020 20:12

@MaestroScholes
Kazdy w tym gronie ma jakies ciezkie spotkania i puchary na glowie.

havocAfc | 23.02.2020 20:17

havocAfc | 23.02.2020 20:27

Joker | 23.02.2020 21:04

Arsenal ma ciężki kalendarz, ale trzeba im oddać, że ich forma rośnie, gra wygląda coraz lepiej, a ostatnio do tego doszła skuteczność i zwycięstwa. Moim zdaniem Arsenal jest poważniejszym kandydatem do top 4 niż Wolves, Tottenham, nie mówiąc o Sheffield.

ManUfan. | 23.02.2020 21:06

A czy szanowni koledzy widzieli 2 połowę? Everton zmarnował kilka idealnych sytuacji. Spokojnie mogło być 3-4

havocAfc | 23.02.2020 21:07

@Joker
Najciezszy kalendarz ma chyba Chelsea m.in. graja dwa razy z Liverpoolem.

havocAfc | 23.02.2020 21:09

@manufan
A czy szanowny kolega wie ze Arsenal zagral 3 mecze w ciagu tygodnia, a Everton mial dwa tygodnie laby?

Fa_shit | 23.02.2020 21:23

Skoro tak się spinacie, że Arsenal nie ma szans na top4, to spójrzmy na terminarz do końca kwietnia. Zaczynamy:

Chelsea: Bournemouth (a), Everton (h), Aston Villa (a), Man City (h), WHU (a) Watford (h), Palace (a), Sheffield (a)
Jak widać terminarz nie jest łatwy dla Chelsea. Niech was nie zmylą zespoły typu Palace czy Sheffield. To ciężkie tereny w tym sezonie dla każdego zespołu.

Arsenal: pauza z man City, WHU (h), Brighton (a), Soton (a), Norwich (h), Wolves (a), Tott (a). Między meczem z Wolves a Kogutami będzie 2 tyg przerwy.

United: Everton (a), Man City (h), Tottenham (a), Sheffield (h), Brighton (a), Bournemouth (h), Aston Villa (a), Soton (h)

Tottenham: Wolves (h), Burnley (a), Man United (h), WHU (h), Sheffield (a), Everton (h), Bournemouth(a), Arsenal (h)

Najgorszy terminarz zdecydowanie United, Tottenham, Chelsea i na końcu Arsenal.

piotruś83 | 23.02.2020 22:30

United punktuje o wiele lepiej przeciwko trudniejszym przeciwnikom, a wiec ten kalendarz wcale nie musi byc najgorszy

The_Normal_One_ | 23.02.2020 22:59

Obie defensywy to jakiś kabaret. Spotkanie oglądało się wybornie ;)

Adam96 | 23.02.2020 23:26

@Joker Tottenham nie ma obecnie napastników, więc bardzo wątpliwe jest top4 dla nich. Wilki i Szable pewnie powalczą.

przemyslaw1878 | 24.02.2020 06:42

Niestety do tylu dzis The Toffees,byla szansa na punkty,lecz w dniu dzisiejszym wygral poprostu lepszy:(
Tak na marginesie po tym spotkaniu to jeszcze Szanse ma i Everton...punkt za Arsenalem w tym momencie i 5 za Manchester-em United.
Kalendarz grubego kalibru...po meczu z Arsenalem,podejmujemy u Siebie w/w Man Utd(1.03)nastepnie wyjazd i mecz z Chelsea, a po Nich Mamy...DERBY MERSEYSIDE na GOODISON PARK....Potrzeba wiary,szczescia,a przedewszystkim