LM: Lipsk z wygraną w Londynie!

Timo Werner

Tottenham Hotspur przegrał w roli gospodarza w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z RB Lipsk. Rewanż na Red Bull Arena zaplanowany jest na 10 marca.

Potyczka londyńskiej ekipy z przedstawicielem Bundesligi była awizowana przez media jako starcie The Special One z Baby Mourinho. Tottenham podchodził do swojego starcia, mogąc pochwalić się serią trzech kolejnych zwycięstw z rzędu. Z kolei Lipsk ostatnio pewnie pokonał Werder Brema.

Po pierwszej połowie lepsze wrażenia na londyńskim obiekcie sprawili podopieczni Juliana Nagelsmanna, którzy kilka razy zmusili gospodarzy do głębokiej defensywy. Trzeba jednak pamiętać, że Tottenham do swojej potyczki podszedł poważnie osłabiony, bo nie zagrali Harry Kane i Son Heung-min.

Najbliższy szczęścia po stroni gości na zdobycie bramki był w 37. minucie Timo Werner. Niemiecki napastnik oddał jednak strzał w sam środek świątyni rywali, więc do przerwy miał miejsce bezbrakowy remis, z którego z przebiegu meczu na pewno bardziej zadowoleni mogli być zawodnicy stołecznego teamu.

Po zmianie stron wynik rywalizacji został otwarty w 58. minucie, gdy Werner wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Bena Daviesa. Cztery minuty później wicelider niemieckiej ekstraklasy w zasadzie powinien prowadzić 2:0, ale swoją okazję zmarnował Patrick Schick.

Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie, więc po pierwszym starciu w lepszym położeniu przed rewanżem jest Lipsk, mający jednobramkową zaliczkę. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu Bundesligi w sobotę zmierzy się z FC Schalke 04. Z kolei Tottenham zagra w tym samym dniu z Chelsea FC.

Tottenham Hotspur – RB Lipsk 0:1 (0:0)

0:1 Werner 58′ (k.)