Borussia z trzema punktami w Bremie

Erling Haaland

Bez niespodzianki obeszło się w sobotnie popołudnie na Weserstadion w Bremie. Miejscowy Werder musiał uznać wyższość Borussii Dortmund.

Borussia przystępowała do sobotniego spotkania w roli murowanego faworyta do zwycięstwa. Werder tylko w pierwszej połowie był w stanie skutecznie odpierać ataki podopiecznych Luciena Favre. Na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie goście z Dortmundu potwierdzili jednak swoją wyższość nad rywalem. Siedem minut po przerwie Borussię na prowadzenie wyprowadził Dan-Axel Zagadou, który uderzeniem z sześciu metrów wykorzystał dośrodkowaniu Jadona Sancho z rzutu rożnego.

W 66. minucie było już 2:0 dla gości. Kolejne trafienie w barwach niemieckiego zespołu zanotował Erling Haaland, który tym razem umieścił piłkę w bramce po dograniu Achrafa Hakimiego spod linii końcowej.

Werder Brema – Borussia Dortmund 0:2 (0:0)
0:1 Zagadou 52′
0:2 Haaland 66′

Werder: Pavlenka – Veljković (82′ Sargent), Toprak, Moisander – Gebre Selassie, Bittencourt (67′ J. Eggestein), Claassen, Augustinsson – Osako (90′ Woltemade), Selke, Rashica

Borussia: Burki – Piszczek, Hummels, Zagadou – Hakimi (90+3′ Akanji), Can, Witsel, Guerreiro – Sancho (77′ Reyna), Haaland, Hazard (90′ Brandt)