REKLAMA
REKLAMA

Sarri: Rzut karny podyktowany przez VAR, gdy VAR nie działał

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  23.02.2020 07:44
Sarri: Rzut karny podyktowany przez VAR, gdy VAR nie działał

Maurizio Sarri  |  fot. Grzegorz Wajda

Liga niemiecka wróciła do gry!
Szkoleniowiec Juventusu Maurizio Sarri widział poprawę w grze zespołu podczas sobotniego spotkania ze Spal Ferrara, które zakończyło się wygraną 2:1 Starej Damy. Arbiter wypowiedział się również na temat decyzji o rzucie karnym podyktowanym przeciwko jego zespołowi.

- To taka sama sytuacja, jaką mieliśmy w ostatnim spotkaniu. Tworzymy sobie wiele sytuacji do zdobycia gola, ale utrzymujemy rywala przy życiu do końca - powiedział Sarri po wygranym meczu ze Spal Ferrara.

- Mam wrażenie, że drużyna wyraźnie się poprawiła. Szkoda tylko, że nie rozstrzygamy wcześniej meczów. Dobrze jest widzieć, że konsekwentnie tworzymy sobie sytuacje, w włączając w trafienie w obramowanie bramki siedem razy w ostatnich trzech spotkaniach - mówił szkoleniowiec.

Sarri wypowiedział się również na temat sytuacji, w której podyktowany został rzut karny za faul na Rugani. Arbiter prowadzący to spotkanie nie był w stanie obejrzeć powtórki, ponieważ awarii uległ monitor. Tym samym ostateczną decyzję podjęli arbitrzy odpowiedzialni za VAR.

- Dyktowanych przeciwko nam jest wiele rzutów karnych, co jest niezwykłe, biorąc pod uwagę to, jak bardzo staramy się bronić poza polem karnym. W tym meczu mieliśmy rzut karny podyktowany przeciwko nam przez VAR, kiedy VAR nie działał! Gdyby była odwrotna sytuacja, mogę sobie tylko wyobrazić, bo by mówiono... - mówił Sarri.

- Wydaje się być wielką niesprawiedliwością, że VAR może podjąć decyzję, a nie sędzia. Po co w takim razie jest tam sędzia? Po meczu wyjaśniono mi, że jest to ujęte w przepisach. Nie zgadzam się z tym, ale tak jest - dodał.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

18Juve97 | 23.02.2020 11:26

Przepisy takie są, ale gdyby Juve dostało rzut karny w taki sposób, to by się dopiero zaczęła nagonka. Przecież do tej interowskiej bandy nigdy nie dociera, że pewne decyzje są podejmowane w ramach przepisów. Ni chyba, że coś jest przeciw nam, to nawet wbrew przepisom jest ok.

18Juve97 | 23.02.2020 11:27

*powinno być "No" zamiast "Ni"

FCHollywood | 23.02.2020 17:34

Sarri papla takie głupoty jakby miał troll konto na goal.pl.

maras2422 | 24.02.2020 08:54

Mój ty boże, Juve kogo wzięła na trenera...nawet wyslowic się nie umie, nie wiedziałem, że to var decyduje o karnym, myślałem, że sędziowie...a tu proszę VAR decyduje, ciekawetransfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy