Wysokie zwycięstwo Wolfsburga nad Mainz

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 23. kolejki Bundesligi, Wolfsburg pewnie pokonał przed własną publicznością Mainz. Dzięki temu zwycięstwu Wilki awansowały o dwie pozycje i zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli.

Strzelanie rozpoczęło się w 21. minucie, wtedy to Josip Brekalo popisał się ładnym uderzeniem z dystansu. Strzał miał taką siłę, że piłka po nieudanej interwencji bramkarza odbija się od poprzeczki i wpadła do bramki.

W 45. minucie, bramkę do szatni strzelił Renato Steffen. Szwajcar wykorzystał błąd obrońcy przy wybijaniu piłki z linii bramkowej i dobił piłkę głową na pustą bramkę, podwyższając tym samym rezultat spotkania.

Druga połowa również przebiegła po myśli gospodarzy. Już w 49. minucie dobre podanie Ginczka z prawej strony pola karnego wykorzystał Gerhardt strzelając gola na 3:0.

W 68. minucie, drugi raz na listę strzelców wpisał się Steffen. Szwajcar po ładnej, indywidualnej akcji, w której minął kilku rywali, strzelił płasko po dłuższym słupku i tym samym ustalił wynik spotkania.

VfL Wolfsburg – FSV Mainz 05 4:0 (2:0)

1:0 Brekalo 21’
2:0 Steffen 45’
3:0 Gerhardt 49’
4:0 Steffen 68’