LE: Arsenal za burtą, Olympiakos gra dalej

Sokratis Papastathopoulos

Arsenal FC przegrał po dogrywce z SFP Olympiakosem 1:2. Jednocześnie finalista poprzedniej edycji Ligi Europy pożegnał się z rozgrywkami.

Niezwykle ciekawie zapowiadało się starcie na Emirates Stadium, gdzie gospodarze co prawda w minionym tygodniu wypracowali sobie jednobramkową zaliczkę dzięki trafieniu Alexandre’a Lacazette’a. W każdym razie drużyna z Grecji wierzyła, że stać ją na odrobienie strat.

W pierwszej części gry jedyna warta odnotowania miała miejsce w 39. minucie, gdy do siatki trafił Francuz Lacazette. Ostatecznie jednak gol piłkarza Kanonierów nie został uznany, gdyż sędzia dopatrzył się pozycji spalonej zawodnik gospodarzy. Tym samym do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis.

Po zmianie stron skazana na pożarcie drużyna Pedro Martinsa zdołała natomiast zdobyć bramkę, Złe ustawienie defensywy londyńczyków wykorzystał Pape Abou Cisse. Jednocześnie lider greckiej ekstraklasy wciąż mógł mieć nadzieję na awans do kolejnej rundy rozgrywek.

W związku z tym, że w trakcie 90 minut rywalizacji nie został wyłoniony zwycięzca, to sędzia zawodów zarządził dogrywkę. W niej błysnął Pierre-Emerick Aubameyang, który w 113. minucie meczu strzelił gola na 1:1. Gabończyk popisał się efektownym strzałem z przewrotki.

Ostatnie słowo należało jednak go Olympiakosu, który w 119. minucie po raz drugi wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Youssef El-Arabi, dzięki czemu to właśnie drużyna z Grecji znalazł się w kolejnej fazie rozgrywek, co można traktować w kategorii niespodzianki, o ile nie sensacji.

Arsenal FC – SFP Olympiakos 1:2 (0:0, 0:1, 1:2 dogrywka)