Liverpool lepszy od Bournemouth

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  22.02.2020 22:22

Sadio Mane  |  fot. Grzegorz Wajda

Gracze Liverpoolu wygrali z piłkarzami Bournemouth 2:1. W tym momencie The Reds mają 82 punkty.

Co działo się w tym spotkaniu? Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie. W końcu to goście objęli prowadzenie. W dziewiątej minucie bramkarza klubu z Liverpoolu pokonał C. Wilson.

Gospodarze jeszcze przed przerwą nie tylko odrobili straty, ale także wyszli na prowadzenie. Ale po kolei. Najpierw, w 25. minucie do wyrównania doprowadził Salah, który popisał się uderzeniem tuż przy słupku.

Kilka minut potem piłkarze Liverpoolu objęli prowadzenie. Wówczas gola zdobył Mane, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gospodarze zanotowali komplet punktów. Obecnie zawodnicy drużyny z Liverpoolu mają 25 punktów przewagi nad Manchesterem City (Obywatele rozegrali dwa spotkania mniej).

W następnej kolejce gospodarze zagrają na wyjeździe z Evertonem. Tymczasem piłkarze Bournemouth podejmą Palace.

Liverpool - Bournemouth 2:1 (2:1)

0:1 C. Wilson 9'
1:1 Salah 25'
2:1 Mane 33'

Żółte kartki

C. Wilson

Liverpool FC: Adrian - Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Milner - Oxlade-Chamberlain (Lallana 84'), Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino (Origi 90+2'), Mane

Bournemouth: Ramsdale - Stacey, S. Cook (Simpson 19'), Ake, Smith - Lerma (Gosling 81') - Fraser, Billing, L. Cook, Stanislas (Solanke 68') - C. Wilson

mervel | 07.03.2020 15:30

Sędzia mylił się w obie strony- jakim cudem Mane nie skończył z żółta kartka skoro zapracował na minimum dwie to wie tylko ten cieniak z gwizdkiem

redsik | 07.03.2020 15:40

ufff serce mi zadrżało gdy w ostatnich minutach Bournemouth miało akcję lecz ostatecznie był spalony, jakim cudem strzał Mane nie wpadł w okienko to tylko Bóg wie, to mogłaby być bramka sezonu, niesygnalizowany strzał bez żadnego rozpędu.

Najważniejsze są dzisiaj 3 punkty, styl schodzi na ostatni plan, zostało nam 3 wygrane mecze do mistrzostwa, teraz trzeba spiąć dupe na Atletico a Alisson chyba nie zagra, trzeba będzie zagrać perfekcyjnie w defensywie, faul na Joe Gomezie dyskusyjny, ale raczej bym zagwizdał faul ponieważ pomógł sobie Wilson rękoma w przestawieniu naszego obrońcy. YNWA !

Simi1993 | 07.03.2020 15:41

bramka na 0:1 znów pokazuje ze sędziowanie i VAR to w Anglii kpina .

Rob66 | 07.03.2020 15:43

Szału nie ma ale najważniejsze że są trzy punkty dla ekipy.

CiasnyWiesiek | 07.03.2020 15:47

Var i sędzia jeszcze nie pogodzili się chyba z mistrzostwem dla Liverpoolu. Inaczej nie da się wytłumaczyć tej błazenady.

redsik | 07.03.2020 15:51

Gomez jest po Virgilu najlepszym ŚO w Liverpoolu, niestety gdy już złapie rytm meczowy to przychodzi kontuzja a po powrocie często ma słabsze mecze, jest to młody zawodnik a już ma wielkie doświadczenie i jest silny fizycznie, nie sugeruj się tym że dał się tak przepchnąć Wilsonowi bo w pełnym biegu wystarczy leciutki dotyk i zawodnik leci jak Małysz....

osobiście z Gomezem w składzie mieliśmy całkiem niedawno super serię czystych kont a sam anglik był chwalony za grę u boku VVD, Gomez to świetny obrońca jednak kontuzje go psują.

The_Normal_One_ | 07.03.2020 16:42

Eh ten liVARpool, prawda?? Przecież pierwsza bramka to kpina i kabaret! I to pomimo obecności VAR!!

Pepe12LFC | 07.03.2020 16:44

Cieszy zwycięstwo to napewno, a co do gry to sporo zastrzeżeń. Fabinho nie może znaleść formy, jego strata w środku o mały włos nie skończyłaby się strata bramki na 2:2, gdyby nie asekuracja Milnera. Brakuje płynności w grze, ofensywa chaotyczna. Dwie bramki sprezentowali goście. Sędzia bardzo słaby, bramka powinna być anulowana, a VAR milczy. Nic to, czekamy na Atletico. Co ma być to będzie. Jak nic to pozostanie się cieszyć z Superpucharu Europy, KMŚ i Mistrzostwa Anglii. Pozdro

Mr_Devil | 07.03.2020 18:31

Paradoksalnie, gdyby się wywrócił, dałby sędziemu pretekst, ale On bez problemu utrzymał się na nogach.. Kpina i kabaret to zbyt duże słowa na tę sytuację. Jeden sędzia gwizdnie, drugi nie gwizdnie, tak bym powiedział.. Osobiście uważam, że powinien. Zanim piłka wpadła do siatki, jeszcze wiele się dzieje, ogólnie bardzo ładna akcja.

Pepe12LFC | 07.03.2020 21:53

No tak tak oczywiście naciągany faul, jak wszystko inne pod Liverpool, a nie czekaj czekaj to było przeciwko LFC, to napewno nie faul :)

Konradosmen | 07.03.2020 23:53

taka wygrana na przełamanie mam nadzieje... teraz czas na  rewanż w LM z Atletico , a potem prestizowy mecz z evertoonem , musimy te dwa mecze wygrać...

radek281291 | 07.03.2020 23:53

Faul i koniec, kropka... Nie ma nad czym debatować czy rozmyślać.

Ale mamy chyba murowanego kandydata na wykonawcę najlepszej interwencji sezonu i to nie jest bramkarz, ale ze względu na swoją uniwersalność nie zdziwiłbym się gdyby i tak kiedyś zagrał - Milner ;)

Moim zdaniem ta interwencja jest jest jeszcze ważniejsza od samego zwycięstwa. Ostatnio wszyscy wyglądali apatycznie, a ta sytuacja chyba wszystkich postawiła na równe nogi i musiała zmotywować do walki do samego końca

Idealnie przed środowym rewanżem, ale i tak Henderson musi wrócić jak najszybciej. Jego wkład w grę i trzymanie dyscypliny w całym zespole, a nie tylko jak VVD w tyłach są przeogromne

The Kop | 08.03.2020 08:43

Gra LFC może cieszyć chodź nie obyło się kilku błędów w obronie no ale nie oszukujmy się zawsze jakieś będą martwi mnie trochę Salah zbyt dużo strat przy podaniu ale zwycięsców się nie osądza.
Co do faulu to co tu pisać jest i kropka.