RB Lipsk bez wygranej, zwycięstwa Bayeru i Freiburga

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Piłkarze RB Lipsk stracili kolejne punkty w rundzie rewanżowej. W sobotnie popołudnie bezbramkowo zremisowali na trudnym terenie w Wolfsburgu. Na uwagę zasługuje wysoka wygrana Bayeru Leverkusen, który pokonał u siebie 4:0 Eintracht Frankfurt.

RB Lipsk tracąc punkty w sobotnim spotkaniu sprawił, że liderujący w tabeli Bayern Monachium może powiększyć swoją przewagę nad nim do pięciu punktów.

Piłkarze Bayeru nie mieli żadnych problemów z ograniem Eintrachtu. Gospodarze już po kwadransie i trafieniach Havertza oraz Bellarabiego prowadzili 2:0. W drugiej połowie kolejne dwa gole dołożył Paulinho.

Pewne trzy punkty na swoje konto zapisał także Freiburg, który u siebie pokonał 3:1 Union Berlin. Tym samym gospodarze przerwali serię trzech kolejnych meczów bez wygranej.

Bliski przełamania był Werder Brema, który po serii porażek, prowadził już 2:0 w wyjazdowym meczu z Herthą Berlin. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednak remisem 2:2.

Remisem zakończyła się również konfrontacja w Gelsenkirchen, gdzie miejscowe Schalke 04 rywalizowało z Hoffenheim.

Bayer Leverkusen – Eintracht Frankfurt 4:0 (2:0)
1:0 Havertz 4′
2:0 Bellarabi 14′
3:0 Paulinho 49′
4:0 Paulinho 55′

Schalke 04 Gelsenkirchen – TSG Hoffenhim 1:1 (1:0)
1:0 McKennie 20′
1:1 Baumgartner 69′