Totolotek Puchar Polski. Cracovia z awansem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  10.03.2020 20:30

Michał Probierz  |  fot. ASInfo

W pierwszym meczu 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski piłkarze Cracovii po dogrywce pokonali 2:1 GKS Tychy. Swojego rywala w półfinale rozgrywek team spod Wawelu pozna 20 marca, gdy w siedzibie PZPN odbędzie się losowanie par.

Mecz na przełamanie miał miejsce na Stadionie Miejskim przy ulicy Edukacji, gdzie ekipa dowodzona przez Ryszarda Komornickiego chciała się zrehabilitować za ostatnią porażkę z Chrobrym Głogów. Z kolei team ze stolicy Małopolski miał nadzieję na przerwanie serii meczów bez zwycięstwa.

Sygnał do ataku dał Szymon Lewicki w 18. minucie, który strzałem głową starał się zaskoczyć bramkarza rywali, ale bez efektu. Odpowiedź gości miała miejsce w 27. minucie, gdy Cornel Rapa chciał pokonał Konrada Jałochę, ale bez efektu. Tym samym do przerwy miał miejsce wynik 0:0.

W drugiej odsłonie na pustym stadionie w Tychach padł w końcu gol, którego autorem był Mateusz Wdowiak. Pomocnik Pasów oddał strzał pod poprzeczkę bramki rywali, strzelając gola na 1:0. Rzutem na taśmę jednak do wyrównania doprowadził Wojciech Szumilas, więc mieliśmy dogrywkę.

W dodatkowym czasie gry więcej sytuacji strzeleckich mieli gospodarze, co potwierdzają dwa trafienia w poprzeczkę tyszan. Najpierw piłka ostemplowała aluminium po próbie strzelca gola na 1:1. Z kolei chwilę później ten sam los spotkał Mateusza Piątkowskiego. W drugiej części dogrywki gola dla Cracovii strzelił Pelle Van Amersfoort i było 2:1.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił, więc krakowianie wygrali 2:1, dzięki czemu znaleźli się w kolejnej rundzie rozgrywek. W najbliższy weekend Cracovia u siebie zagra z Jagiellonią Białystok w PKO Ekstraklasie, a GKS przed własną publicznością zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec w Fortuna 1 Lidze.

GKS Tychy - Cracovia 1:2 (0:0, 0:1, 1:2 dogrywka)

0:1 Wdowiak 51'
1:1 Szumilas 90'
1:2 Van Amersfoort 116'

Żółte kartki:
Tychy: Grzeszczyk 83', Steblecki 88', 108' Daniel
Cracovia: Dytiatjew 113'

Tychy (4-2-3-1): Jałocha – Mańka, Biernat, Sołowiej (66' Kamavuaka), Moneta, Daniel, J. Biegański (99' Staniucha), Steblecki, Grzeszczyk, Monterde (72' Szumilas), Lewicki (60' Piątkowski)

Cracovia (4-2-3-1): Hrosso – Rapa, Helik, Dytiatiew, Pestka (91' Siplak), Gol, Dimun (91' Lusiusz), Hanca, Van Amersfoort, Wdowiak (74' Vestenicky), Lopes (102' Thiago).

Sędzia główny: Łukasz Szczech (Warszawa)