Totolotek Puchar Polski: Lechia w półfinale

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  11.03.2020 20:02

Piłkarze Lechii Gdańsk  |  fot. Grzegorz Radtke / Lechia Gdańsk

W drugim spotkaniu w ramach 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski zawodnicy Lechii Gdańsk pokonali Piasta Gliwice 2:1. Tym samym drużyna z Trójmiasta znalazła się w półfinale rozgrywek.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki po niezwykłym festiwalu goli, który miał miejsce w Lubinie, gdzie lechiści zremisowali z miejscowym Zagłębiem 4:4. Z kolei team aktualnych mistrzów Polski w pokonanym polu pozostawił Legię Warszawa, wygrywając 2:1. Tym samym zawody na Stadion Energa Gdańsk zapowiadały się świetnie.

Biało-zieloni już w pierwszym kwadransie rywalizacji mieli okazję do zdobycia bramki. Przed szansę strzelenia gola stanął w ósmej minucie Patryk Lipski, ale piłka po jego próbie trafiła w poprzeczkę. Tymczasem w ostatnich fragmentach pierwszej połowy bliscy szczęścia byli Jaroslav Mihalík i Michał Nalepa, ale ostatecznie do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron worek z golami się rozwiązał. Wynik meczu otworzył w 57. minucie Ze Gomes, który strzałem z woleja zmusił do kapitulacji Jakuba Szmatułę. Z kolei w 63. minucie technicznym uderzeniem golkipera Pastunek zaskoczył Flavio Paixao i Lechia prowadziła 2:0.

Gości stał było tylko na jedno trafienie, którego autorem był w 83. minucie Kristopher Vida, który z bliska pokonał golkipera rywali. Do końca meczu wynik już się nie zmienił, więc z awansu do kolejnej rundy rozgrywek cieszyć się mogli zawodnicy teamu z północnej Polski.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2:1 (0:0)

1:0 Ze Gomes 57'
2:0  Paixao 63'