LE: Basel nie dało szans Eintrachtowi

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

W rozegranym w czwartek meczu 1/8 finału Ligi Europy, FC Basel wysoko 3:0 pokonało Eintracht na stadionie we Frankfurcie.

Piłkarze z Bazylei wyszli na prowadzenie w 27. minucie spotkania. Trappa pięknym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Samuele Campo. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Druga bramka czwartkowego spotkania padła w 73. minucie. Po zagraniu Campo, w sytuacji sam na sam z nalazł się Kevin Bua i spokojnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Pięć minut przed końcem spotkania FC Basel zdobyło trzeciego gola. Po szybkiej akcji, Kevin Bua dograł futbolówkę do Fabiana Freia, który pewnym uderzeniem trafił do bramki.

Eintracht Frankfurt – FC Basel 0:3 (0:1)