Bayern zdobywcą Pucharu Niemiec!

Robert Lewandowski

Bayern triumfuje w finale Pucharu Niemiec, pokonując Bayer Leverkusen 1:3. Robert Lewandowski zdobył dwie bramk w tym spotkaniu, jedną z nich po strzale z bardzo dużej odległości. Dla Bawarczyków jest to już dwudzieste takie trofeum w historii, które zostało zdobyte po raz drugi z rzędu.

Pierwszą połowa odbywała się pod dyktando zawodników Bayernu Monachium. Bawarczycy na prowadzenie wyszli już w 16. minucie. Wtedy to został im podyktowany rzut wolny z bliskiej odległości, a do piłki podszedł Alaba. Austriak pięknym strzałem w okolice okienka bramki pokonał bramkarza i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Nieco później, bo w 24. minucie do bramki trafił Gnabry. Kimmich znalazł wtedy lukę w ustawieniu obrońców Bayeru i dobrym podaniem za plecy defensywy Aptekarzy, wypracował Gnabryemu sytuację sam na sam. Niemiec pewnym płaskim strzałem na dłuższy słupek pokonał bramkarza i podwyższył rezultat spotkania.

W drugiej połowie Bawarczycy nieco odpuścili i mecz stał się bardziej wyrównany. W 59. minucie do bramki trafił Lewandowski. Polak przyjął wybitą piłkę i z bardzo pokaźnej odległości oddał strzał na bramkę. Piłka odbiła się od rąk Hradeckiego i wturlała się za linię bramkową.

W 63. minucie honorowe trafienie zanotowali piłkarze Bayeru Leverkusen. Sven Bender wykorzystał wtedy dośrodkowanie z rzutu rożnego Demirbaya i potężnym strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

W 89. minucie do bramki ponownie trafił Robert Lewandowski. Perisic wykonał wtedy rajd na skrzydle i wbiegł w pole karne, podając piłkę do Polaka. Napastnik Bayernu z dużym spokojem zdecydował się oddać strzał podcinką i podwyższył prowadzenie na 1:4.

Bayer Leverkusen w końcówce spotkania zdobyło jeszcze jednego gola. W 94. minucie sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny dla Aptekarzy. Do piłki podszedł Kai Havertz, który zmylił bramkarza i ustalił wynik meczu na 2:4.

Bayer Leverkusen – Bayern Monachium 2:4 (0:2)